مکزیکی‌ها از پیشرفت «ترامپ» در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا نگران هستند | اتاق خبر
کد خبر: 325483
تاریخ انتشار: 23 اسفند 1394 - 00:46
رئیس بانک مرکزی مکزیک:
رئیس بانک مرکزی مکزیک از نگرانی فزاینده مردم این کشور آمریکای لاتینی از پیشرفت کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی بین نامزدهای انتخاباتی این کشور خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از «ال فینانسیرو»، «آگوستین کارستنس» رئیس بانک مرکزی مکزیک روز گذشته در سخنانی اعلام کرد که مکزیکی‌ها به شدت از پیشرفت «دونالد ترامپ» کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی بین نامزدهای انتخاباتی این کشور نگران هستند‌.

تهدیدات «ترامپ» مبتنی بر ساختن یک دیوار مرزی به طول 300 کلیومتر مربع که مکزیک را به کلی از آمریکا جدا کند و همچنین اجبار مکزیکی‌ها به پرداخت پول برای عبور از مرز دو کشور، از دلایل اصلی نگرانی‌های مکزیکی‌ها هستند.

رئیس بانک مرکزی مکزیک در مصاحبه با روزنامه «ال فینانسیرو» ضمن اشاره به اظهارات و سخنان ضد مکزیکی «ترامپ»، اذعان داشت: به صراحت نه، اما به طور ضمنی به چنین مسائلی می‌اندیشیم.

از آغاز مبارزات انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، «ترامپ» به دلیل اظهارات خود درباره مهاجران مکزیکی، با خشم جامعه آمریکای لاتینی آمریکا مواجه شده است؛ وی مهاجران مکزیکی را مجرم و قاچاقچی مواد مخدر خوانده و اعلام کرده بود که مهاجران مکزیکی جرم، جنایت و مواد مخدر را با خود به آمریکا می‌آورند.

اظهارات «ترامپ» در بین چهره‌های سیاسی آمریکای لاتین نیز با واکنش‌های شدیدی مواجه شده است؛ «فلیپه کالدرون» رئیس‌جمهور سابق مکزیک چندی پیش در واکنش به اظهارات «ترامپ» عنوان کرد: نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نژادپرستی همچون «آدولف هیتلر» است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنین در میان اظهارات جنجال برانگیز خود در صورت پیروزی در انتخابات 11 میلیون مهاجر بدون مدرک را از آمریکا اخراج خواهد کرد.

«کارستنس» همچنین اذعان داشت: «ترامپ» اهمیت روابط اقتصادی قوی بین مکزیک و آمریکا و مزایای ادغام زنجیره تولید در چارچوب برقراری تجارت آزاد بین دو کشور را نادیده گرفته است.

«ترامپ» از زمان آغاز مبارزات انتخاباتی در آمریکا با اظهارات نژاد پرستانه خود نسبت به طبقه کارگران، مسلمانان و مردم ساکن در منطقه آمریکای لاتین، مخالفت‌‌های بسیاری را در سطح ملی و بین‌المللی به وجود آورده است.

مولتی میلیاردر آمریکایی که رویای اقامت در کاخ سفید را در سر می‌پروراند، تاکنون بارها مکزیکی‌ها را به تعلیق همه توافقنامه‌های اقتصادی بین آمریکا و این کشور در صورت تصدی منصب ریاست جمهوری «واشنگتن» (پایتخت آمریکا) تهدید کرده است.

وی در این رابطه گفت: زمانی که موفق به کسب منصب ریاست جمهوری آمریکا شوم تمام این روزها تمام خواهند شد؛ ما باز هم موقعیت‌های شغلی را به آمریکایی‌ها باز می‌گردانیم.

«انریکه پنیا نیتو» رئیس جمهور مکزیک نیز چندی پیش در سخنانی موضع نژادپرستانه و بیگانه ستیزی «دونالد ترامپ» کاندیدای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا علیه مهاجرین مکزیکی را محکوم و اعلام کرد: اظهارات «ترامپ» علیه مکزیکی‌ها به روابط دو جانبه «واشنگتن» و «مکزیکو سیتی» پایتخت مکزیک ضربه می‌زند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید