ایرانیان خارج از کشور پلی برای ارتباط فرهنگ ها هستند | اتاق خبر
کد خبر: 325639
تاریخ انتشار: 23 اسفند 1394 - 19:12
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با ایرانیان مقیم زلاندنو گفت: ایرانیان با فرهنگ عالی و وجود ثمربخش خود در هر کجای جهان که هستند بهترین نماد ایران و پلی برای ارتباط فرهنگ ها هستند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که در پنجمین مقصد از سفر آسیائی خود در زلاندنو بسر می برد ظهر امروز با جمعی از ایرانیان مقیم در هتل محل اقامت دیدار و ناهار را با آنان صرف کرد.

در این دیدار ابتدا نمینی سفیر ایران در زلاندنو با تشریح رویکرد سفارتخانه ها و نمایندگی های ایران نسبت به ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت ایرانیان ولی نعمت ما هستند و ما خدمتگزاران آنان. سپس دو تن از نخبگان ایرانی با معرفی ترکیب اجتماعی ایرانیان مقیم زلاندنو و تقدیر از تلاشها و خدمات  ظریف ابراز امیدواری کردند زمینه های موفقیت بیشتر ایران فراهم شود.

ظریف وزیر امور خارجه نیز طی سخنان کوتاهی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ابراز امیدواری کرد سال ۱۳۹۵ که با میلاد صدیقه طاهره آغاز و پایان می یابد سالی سراسر موفقیت برای ایران و ایرانیان باشد.

وزیر امور خارجه کشور مان گفت: همه موفقیت های کشور و دولت تدبیر و امید محصول وجود ملت بزرگ ایران و انتخاب های درست آن در لحظات حساس تاریخی است.

وزیر امور خارجه یکی از بهترین برنامه های خود در سفرهای خارج از کشور را دیدار با ایرانیان مقیم در کشورهای مختلف جهان دانست و گفت: ایرانیان با فرهنگ عالی و وجود ثمربخش خود در هر کجای جهان که هستند بهترین نماد ایران و پلی برای ارتباط فرهنگ ها هستند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید