گفت‌وگوهای حل بحران باید سوری-سوری باشد | اتاق خبر
کد خبر: 325941
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 11:23
بشار الجعفری:
نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل در نشست خبری در ژنو تأکید کرد گفت‌وگوهای حل بحران سوریه باید سوری-سوری باشد و هرگونه دخالت خارجی به معنای تلاش برای شکست این مذاکرات است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «بشار الجعفری» نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل در نشستی خبری در ژنو اعلام کرد که هیأت دولت سوریه ایده‌ها و نظرات خود درباره راهکار سیاسی حل بحران سوریه را به «استفان دیمستورا‌» فرستاده سازمان ملل در پرونده سوریه ابلاغ کرده است.

شبکه خبری المیادین به نقل از جعفری گزارش داد که نشست هیأت دولت سوریه با دمیستورا مفید و سازنده بوده و دولت سوریه بر لزوم مقدمه چینی مناسب برای گفت‌وگوها تأکید کرده است.

الجعفری گفت: مشخص شدن هیأت‌ها،‌انتشار فهرست‌ افراد و شرکت کنندگان در این نشست به علاوه برخورد برابر با طرف‌های گفت‌وگو چارچوب ظاهری این گفت‌وگوها را تعیین می‌کند و در کار دیپلماتیک چارچوب ظاهری در موفقیت بخش عملی آن تأثیر گذار است.

وی ادامه داد: می‌خواهیم گفت‌وگوها سوری-سوری باشد و هرگونه دخالت خارجی به معنای این است که برخی تلاش می‌کنند این گفت‌وگوها با شکست مواجه شود.

نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که نماینده سازمان ملل در پرونده سوریه روز سه شنبه (فردا) با دیگر گروه‌های مذاکره کننده دیدار می‌کند و جلسه بعدی نمایندگان دولت سوریه با دمیستورا روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید