تأکید بر تقویت همکاری‌ها برای مقابله جدی با گروه‌های تروریستی | اتاق خبر
کد خبر: 325955
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1394 - 12:02
در دیدار رحمانی‌فضلی با وزیر دادگستری کلمبیا صورت گرفت
در دیدار رحمانی‌فضلی با وزیر دادگستری کلمبیا بر تقویت همکاری ها در مقابله جدی با عوامل اصلی قاچاق مواد مخدر و همچنین گروههای تروریستی که از منابع مالی ناشی از تولید و قاچاق مواد مخدر ارتزاق می‌کنند، تأکید شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان که به منظور شرکت در نشست ویژه مقامات عالی پنجاه و نهمین اجلاس سالانه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر(CND)، در وین بسر می برد، ظهر امروز و در حاشیه اجلاس ، با اقای Yesid Reyes ، وزیر دادگستری کلمبیا دیدار و گفتگو کرد.
در این ملاقات دو طرف ضمن تشریح آخرین برنامه های دو کشور در عرصه های مختلف مبارزه با مواد مخدر، از جمله مبارزه با تولید، توزیع و انتقال مواد مخدر و انجام برنامه های مختلف و متنوع کاهش تقاضا، از جمله درمان معتادان، کاهش اسیب های ناشی از اعتیاد و صیانت از معتادان و بهبودیافتگان، بر انجام موارد زیرنیز تاکید نمودند؛
- ضرورت توجه همزمان و موازی به دو حوزه مقابله با عرضه و کاهش تقاضا.
- تاکید بر لزوم حمایت از مصرف کنندگان مواد مخدر و روانگردانها، بعنوان قربانیان اصلی و ضعیف ترین حلقه فعلی در چرخه تولید ، قاچاق و مصرف مواد.
- تاکید بر تقویت همکاری ها در مقابله جدی با عوامل اصلی قاچاق مواد مخدر و همچنین گروههای تروریستی که از منابع مالی ناشی از تولید و قاچاق مواد مخدر ارتزاق می کنند.
- ضرورت توجه به شرایط منطقه‌ای و جغرافیائی کشورها و همچنین وضعیت و قوانین کیفری و مقررات داخلی کشورها، در زمان تصویب مقررات و کنوانسیون های بین المللی.
- تاکید بر برخورد جدی و همه جانبه با گروههای فعال در امر توسعه جرائم سازمان یافته.
- تاکید بر تقویت همکاری های دوجانبه ایران- کلمبیا و همچنین همکاری های بین المللی.
- در پایان این دیدار وزیر دادگستری کلمبیا، با اشاره به روند رو به رشد مصرف مواد در ان کشور، خواهان
انتقال تجربیات موفق کشورمان در حوزه های درمان معتادان و برنامه های کاهش اسیب گردید.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید