هدف دشمنان نابودی سوریه به عنوان ستون فقرات خط مقاومت است | اتاق خبر
کد خبر: 326244
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 00:34
ولایتی در دیدار با فیصل مقداد:
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیوستن روسیه به مجموعه متحد خط مقاومت یک تحول اساسی در منطقه بود، گفت: هدف دشمنان نابودی سوریه به عنوان ستون فقرات خط مقاومت است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با فیصل مقداد قائم‌مقام وزیر امور خارجه سوریه به رابطه ایران و سوریه اشاره کرد و اظهارداشت: ایران و سوریه از ابتدای انقلاب هر دو در سنگری واحد هستند و روابطشان هر روز عمیق‌تر شده است که آثار آن را در منطقه مشاهده می‌کنید.

ولایتی تصریح کرد: پیوستن روسیه به مجموعه متحد خط مقاومت یک تحول اساسی در منطقه بود و اگر همکاری ما با شما و حزب‌الله و عراق نبود اکنون منطقه در شرایط متفاوتی نسبت به آنچه اکنون دارد روبه‌رو بود و هدف دشمنان این بود که سوریه را که ستون فقرات خط مقاومت است نابود کنند اما به این هدف خود نرسیدند.

وی یادآور شد: این نشان‌دهنده آن است که آنان از نقش مردم سوریه و ایستادگی آنها در مقابل صهیونیست‌ها ناراحت هستند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اگر چه خسارت زیادی به سوریه وارد شده اما سوریه در مقابل این تهاجمات جدی که جنگ کوچک جهانی علیه سوریه است توانست پیروز شود.

ولایتی ادامه داد: اینکه مرتجع‌ترین حکومت منطقه، حزب‌الله را تروریست می‌خواند بیانگر آن است که آنان به هدف خود در منطقه نرسیدند و هدف آنان شکست خط مقاومت در منطقه بود.

وی ادامه داد: ما یقین داریم دولت و ملت سوریه در مقابل دشمنان با کمک متحدان خود یعنی ایران، روسیه، حزب‌الله و برخی کشورهای منصف عربی پیروز خواهند شد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام سفر فیصل مقداد را در این مقطع زمانی مهم ارزیابی و تصریح کرد: سفر شما در این مقطع که گفت‌وگوها بین دولت سوریه و معارضین در ژنو برقرار است مهم می‌دانیم و امیدواریم همان طوری که در جنگ با دفاع از سرزمین و تمامیت ارضی سوریه موفق شدید، در مذاکرات سیاسی با معارضین غیرتروریست نیز موفق شوید.

ولایتی اضافه کرد: ما دائماً با دوستان سوری به صورت منظم جلسات و همکاری داریم و همچنین به صورت منظم به دمشق سفر می‌کنیم و میزبان دوستان سوری هستیم که این رفت‌وآمدها بین دو کشور طبیعی و ضروری است.

فیصل مقداد نیز در این دیدار ولایتی را سنبل پیروزی و تعهد به خط مقاومت دانست و خاطرنشان کرد: آقای ولایتی شما از کسانی هستید که از ابتدای ایجاد بحران سوریه تمایل داشتید که سوریه قوی بماند و در برابر دشمنان پیروز شود.

وی ادامه داد: از زمانی که شاهد تهاجم ناجوانمردانه عراق به ایران بودید احساس می‌کردیم که سوریه در قلب شما قرار دارد اما اکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که سوریه در قلب و وجدان شما قرار دارد و شما قلباً می‌خواهید سوریه پیروز شود.

فیصل مقداد با بیان اینکه حامل سلام‌ها و درودهای بشار اسد برای ولایتی و مسئولان ایرانی است، خاطرنشان کرد: من این افتخار را دارم که سلام بشار اسد را از طرف شما خدمت رهبر برسانم.

قائم‌مقام وزیر امور خارجه سوریه تصریح کرد: ما این احساس را داریم که اگر ایران و سوریه کنار هم نبودند قطعاً زیان زیادی می‌دیدیم و معتقدیم هم‌پیمانی،‌ اتحاد و ائتلافی که بین ما است مقدس است و باید به آن توسل جوییم و با تمام قدرت آن را حفظ کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما معتقدیم رئیس جمهوری عربی سوریه روابط دو جانبه‌ای بین دو کشور وجود دارد، که این تنها رابطه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیست بلکه یک رابطه سرنوشت‌ساز است.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید