کشف ۱.۲ میلیون ماده محترقه در آذربایجان غربی | اتاق خبر
کد خبر: 326245
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 00:39
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از کشف یک میلیون و ۲۰۰ هزار ماده مواد محترقه در استان طی سالجاری خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر سردار ناصر اصلانی با بیان اینکه این مواد محترقه طی هفته‌های اخیر توسط ماموران انتظامی و مرزبانی استان کشف و ضبط شده‌اند اظهارداشت: از این میزان تعداد ۱۹۵ هزار عدد انواع مواد محترقه در شهر ارومیه کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از این میزان مواد محترقه کشف شده، از نوع مواد خطرناک بود و در صورت ورود به کشور و توزیع در بین مردم می‌توانست بسیار خطرساز باشد اظهارداشت: در این رابطه تعداد ۳۷ نفر دستگیر شده که متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.

سردار اصلانی اضافه کرد: میزان کشفیات مواد محترقه امسال در آذربایجان غربی ۱۰ درصد بیشتر از سال گذشته بوده که امیدواریم در کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال مفید باشد.

وی از عزم جدی پلیس برای مقابله با بر هم زنندگان نظم عمومی در روز چهارشنبه آخر سال خبر داد و اظهار کرد: ما مخالف شادی مردم نیستیم ولی با افرادی که با سوء استفاده از این شادی، سعی دارند امنیت عمومی را خدشه دار کنند، به شدت برخورد می‌شود و ما آن را وظیفه خود می دانیم.

افراد و خودروهای دستگیر و توقیف شده چهارشنبه سوری تاپایان فروردین ۹۵ آزاد نمی‌شوند

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: افراد دستگیر شده و خودروهای توقیفی در روز چهارشنبه آخر سال طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا پایان فروردین ماه سال آینده آزاد نخواهند شد که ما برای اجرای این امر با همکاری دستگاه قضایی مصمم هستیم.

سردار اصلانی در خصوص اقدامات انتظامی استان در سالجاری افزود: امسال در بعد پیشگیری از جرم و کشف آن، برخورد با قاچاقچیان و نیز عناصر ضد انقلاب اقدامات بسیار مطلوبی در سطح استان انجام شده که سبب آرامش جامعه و رضایت خاطر شهروندان را فراهم کرده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: بی‌شک نیروی انتظامی به تنهایی نمی‌تواند این ماموریت‌های طاقت‌فرسا را انجام داده و همکاری سازمان‌ها و ارگان‌ها و نیز اصحاب رسانه در آن بی‌تأثیر نبوده است.

وی با اشاره به اینکه در ۱۱ ماهه امسال مردم استان ۷۱۱ هزار و ۸۲۳ مورد با سامانه پلیس+۱۰ تماس گرفته‌اند عنوان کرد: در این رابطه ۱۴ هزار و ۶۱ مورد تلفنی و ۹۷ هزار و ۷۵۵ مورد نیز حضوری بوده است.

امسال ۹۳ باند مواد مخدر در آذربایجان غربی متلاشی شد

سردار اصلانی به آمار ۱۱ ماهه حوزه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در این رابطه در سال گذشته شش تن و ۳۹۱ کیلوگرم کشفیات مواد مخدر در استان انجام شد که ۸۶ درصد افزایش کشف را نشان می‌دهد و این کار نیز با کار و اشرافیت اطلاعاتی انجام شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان‌غربی اعلام کرد: امسال ۹۳ باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی شده که افزایش هفت درصدی را نشان می‌دهد و علاوه بر آن، دستگیری قاچاقچیان ۹ درصد، جمع‌آوری معتادان متجاهر دو درصد و شناسایی اموال و کشف دارایی قاچاقچیان ۱۰ درصد افزایش یافته است.

سردار اصلانی با اشاره به آمار تصادفات راهنمایی و رانندگی در ۱۱ ماهه امسال گفت: امسال در سراسر استان، ۱۲ هزار و ۳۲۵ مورد تصادف جرحی، سه هزار و ۳۱۷ تصادف خسارتی و ۴۸۸ فقره تصادف فوتی به ثبت رسید.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از افزایش ۱۸ درصدی تصادفات جرحی خبر داد و بیان کرد: بنابراین ضروری است که رانندگان، مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

وی افزود: امسال پلیس راه استان ۱۲ نقطه و پلیس راهور ۷۸ مورد از نقاط حادثه‌خیزی را که سبب تصادفات خطرناک و مرگ‌بار می‌شد با اصلاح هندسی سبب کاهش تصادفات شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۲۷ هزار و ۳۰۶ مورد توقیف وسایط نقلیه متخلف در سراسر استان آذربایجان‌غربی انجام شد که نشان از برخورد جدی نیروی انتظامی با متخلفان دارد.

وی از کشف ۹۲ درصدی جرائم رایانه‌ای در استان خبر داد و اظهار داشت: بیشترین علل ارتکاب جرائم رایانه‌ای علت مادی، اخلاقی و انتقام‌جویی بوده است.

کاهش ۱۷ درصدی سرقت در آذربایجان غربی

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با تاکید بر برخورد جدی با قاچاق کالا در استان عنوان کرد: در این رابطه امسال دو هزار و ۱۰۰ عملیات گسترده توسط پلیس انجام و یک هزار و ۱۰۰ نفر قاچاقچی دستگیر و ۳۸۱ میلیارد و ۳۲۱ میلیون ریال کالای قاچاق توقیف شد.

سردار اصلانی با ابراز خرسندی از کاهش ۱۷ درصدی سرقت در آذربایجان غربی اظهار داشت: خوشبختانه همانند سالیانه گذشته هیچ سرقت بانکی در استان انجام نشد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی افزود: طرح نوروزی پلیس از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه یافته و پلیس در آمادگی کامل به سر می‌برد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید