با معارضان درباره انتقال سیاسی قدرت در سوریه گفت‎وگو کرده‌ایم | اتاق خبر
کد خبر: 326397
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 08:59
«دی میستورا»:
نماینده سازمان ملل در امور سوریه پس از مذاکره امشب خود با هیات معارضان سوری در ژنو اعلام کرد که با این هیات درباره مرحله انتقالی قدرت در سوریه بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از المیادین، نماینده سازمان ملل در امور سوریه سه‎شنبه شب با هیات معارضان سوری در ژنو دیدار کرد و پس از آن در یک نشست خبری حضور یافت.

دی میستورا فرستاده سازمان ملل به سوریه افزود: امشب با معارضان سوری درباره انتقال قدرت در سوریه وارد بحث و تبادل نظر شده‎ایم.

وی با بیان اینکه مذاکرات با طرف های سوری در ژنو فردا ادامه خواهد داشت، افزود: صبح فردا با هیات معارضان دیدار خواهیم کرد.

فرستاده سازمان ملل به سوریه تصریح کرد: سازمان ملل برای نزدیک کردن طرف های درگیری در سوریه تلاش می کند و به دیدارهای جداگانه با مذاکره کنندگان دو طرف ادامه خواهیم داد.

دی میستورا اعلام کرد که در دیدار با معارضان سوریه درباره کمک های انسان دوستانه و تضمین رسیدن این کمک‎ها به مناطق مورد نظر سوریه نیز بحث و گفت‌وگو شد.

هیات معارضان سوریه نیز اعلام کرد که «در دیدار با دی میستورا بر ضرورت تشکیل هیات انتقالی که داری صلاحیت تام باشد، تاکید کرده ایم.»

«جرج صبرا» معارض سوری گفت: در دیدار با دی میستوار سند مربوط به دولت انتقالی در سوریه که دارای اختیارات کامل باشد را تقدیم وی کردیم.

این در حالی است که «بشار جعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل و رئیس هیئت این کشور در مذاکرات ژنو درباره حل و فصل بحران این کشور گفته که در سوریه چیزی به نام مرحله انتقالی وجود ندارد.

از سوی دیگر، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در اظهارات اخیر خود فراخوان فرستاده سازمان ملل برای برگزاری انتخابات ظرف ۱۸ ماه آینده را رد می‌کند و تاکید کرد که مساله ریاست‌جمهوری «خط قرمز» است.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید