نمایشگاه دستاوردهای بخش خصوصی ترکمنستان برپا شد | اتاق خبر
کد خبر: 326510
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1394 - 19:34
دستاوردهای بخش خصوصی و کارفرمایان ترکمنستانی در نمایشگاهی در عشق‌آباد به نمایش گذاشته شد.

اتاق خبر: نمایشگاه اختصاصی بخش خصوصی و کارفرمایان ترکمنستان از صبح امروز در محل سالن نمایشگاهی ساختمان جدید اطاق صنایع و بازرگانی ترکمنستان در عشق‌‏آباد با قرائت پیام رئیس جمهور  این کشور و با حضور مقامات عالی رتبه دولت و بخش خصوصی این کشور و سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم عشق‏‌آباد آغاز بکار کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که توسط اتحادیه بازرگانان و صاحبان صنایع ترکمنستان ترتیب داده شده‌ پیام رئیس جمهور ترکمنستان توسط «باتر آتدایوف»  معاون رئیس جمهور این کشور در امور بازرگانی و بخش خصوصی این کشور قرائت شد.

رئیس جمهور ترکمنستان تاکید کرده است که با توجه به حمایت و پشتیبانی جدی دولت بخش خصوصی و کارفرمایان بخش غیر دولتی این کشور به صورت قابل ملاحظه‌ای پیشرفت کرده‌ است و هم اکنون محصولات بخش خصوصی نه تنها در بازار داخلی بلکه به کشورهای خارجی نیز صادر می‌شوند.

«قربانقلی بردی‏‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در این پیام بر نقش بخش خصوصی این کشور در اقتصاد ملی ترکمنستان تاکید و اعلام کرد‏‌ دولت تصمیم گرفته‌ است که بخش خصوصی و صاحبان صنایع این کشور را بیش از پیش حمایت کند و سهم فعالیت آنها در اقتصاد ملی ترکمنستان را به طور قابل ملاحظه افزایش دهد.

در بزرگترین نمایشگاه بخش خصوصی ترکمنستان که به مناسبت هشتمین سالگرد تاسیس اتحادیه بازرگانان و صاحبان صنایع این کشور برگزار می‌شود،  بیش از 150 شرکت، محصولات و توانمندی‏‌های خود را در عرصه‌‏های مختلف به معرض دید عموم قرار داده‏‌اند.

در همین حال، تعدادی از کارفرمایان و صاحبان صنایع بخش خصوصی ترکمنستان حاضر در نمایشگاه مذکور، همکاری با کارفرامایان و صاحبان صنایع جمهوری اسلامی ایران و تجربه ایشان در پیشرفت‌های خود  را بسیار ارزشمند توصیف و تاکید کردند که در برخی کارخانجات و واحدهای تولیدی خود از فناوری ایرانی و بعضی مواد اولیه تولید جمهوری اسلامی ایران را به صورت فعالانه استفاده می‌کنند و از کیفیت و قیمت آنها کاملا راضی هستند.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید