العبادی متعهد به اجرای کامل اصلاحات شد | اتاق خبر
کد خبر: 326763
تاریخ انتشار: 27 اسفند 1394 - 18:32
نخست وزیر عراق به فراکسیون‌ها در پارلمان یک هفته مهلت داد تا نامزدهای خود را برای در اختیار گرفتن پست‌های وزارتی معرفی کنند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در سخنانی گفت: ما سند اصلاحات را تهیه و آن را به فراکسیون‌های سیاسی و رسانه‌ها و افکار عمومی ارائه کردیم. این سند نقشه راه واضح و برنامه کاری برای گذر از چالش‌های امنیتی و اقتصادی و تمامی چالش‌هاست.

وی افزود: من به فراکسیون‌ها در پارلمان و سایر گروه‌ها یک هفته مهلت داده‌ام تا نامزدهای خود را برای در اختیار گرفتن پست‌های وزارتی براساس شروط و ضوابط معرفی کنند. ما در مرحله آتی در مواضع واضح خواهیم بود. امکان ندارد طرفی عضو دولت باشد و در عین حال علیه دولت باشد. اصلاحات یک مسئولیت فردی یا گروهی نیست بلکه یک وظیفه ملی و قانونی و انسانی است. تلاش برای مبارزه با فساد تنها با مشارکت همگانی امکان پذیر است.

العبادی گفت: ما حمایت لازم و مستقیم را از فعالیت نهادهای نظارتی و قضایی و هیئت شفافیت به عمل خواهیم آورد تا بتوانیم فاسدان در جامعه را محاکمه کنیم. در حال حاضر اولویت برای ما ادامه جنگ با داعش تا پیروزی نهایی است. هر مسئله حاشیه‌ای هر اندازه که اهمیت هم داشته باشد امکان ندارد ما را از ادامه جنگ با داعش بازدارد.

وی بار دیگر خواهان ادامه پایبندی به تظاهرات مسالمت آمیز و همکاری با نهادهای امنیتی شد و بر اهمیت احترام به قوانین و دستورات نهادهای امنیت تأکید کرد.

العبادی گفت: من به ساکنان منطقه تازه و قصبه در کرکوک که در معرض تجاوز بزدلانه داعش با مواد شیمیایی قرار گرفتند درود می‌فرستم. داعش از طریق این حملات می‌خواهد شکست‌های سخت خود در الانبار و سامراء را جبران کند. ما متعهد شده‌ایم که تمامی استان‌ها و شهرها را از داعش پس بگیریم و عملیات را تا پیروزی نهایی ادامه دهیم. ما همچنین متعهد شده‌ایم که اصلاحات را اجرا کنیم. سختی‌ها و موانع و اقداماتی که علیه ما صورت می‌گیرد هرگز ما را از ادامه مسیر بازنخواهد داشت.

دولت عراق همچنین در بیانیه‌ای مخالفت خود را با درخواست‌های مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق برای برپایی تحصن اعلام کرد.

دولت عراق تأکید کرد که با توجه به اوضاع وخیم امنیتی برپایی تحصن به صلاح نیست.

مقتدی صدر از حامیان خود خواسته از فردا (جمعه) در ورودی‌های منطقه سبز بغداد تحصن کنند.

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید