انتقاد از حضور برخی چهره‌های شناخته شده تروریستی در ژنو | اتاق خبر
کد خبر: 326934
تاریخ انتشار: 29 اسفند 1394 - 02:18
در تماس تلفنی معاون ظریف با دی میستورا مطرح شد
معاون وزیر خارجه ایران در تماس تلفنی با دی میستورا از حضور برخی چهره‌های شناخته شده تروریستی در ژنو و تلاش آنها برای حضور در میز مذاکره انتقاد کرد و آن را برای مذاکرات سیاسی مضر خواند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه و استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه آخرین تحولات مذاکرات سیاسی سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان با مثبت خواندن تلاش‌های نماینده دبیرکل برای کمک به حل سیاسی بحران، تمرکز بر مذاکره و گفت‌وگوهای سوری-سوری را مهم خواند.

وی در عین حال از حضور برخی چهره‌های شناخته شده تروریستی در ژنو و تلاش آنها برای حضور در میز مذاکره انتقاد کرد و آن را برای مذاکرات سیاسی مضر خواند.

امیرعبداللهیان بر ضرورت توجه بیشتر به ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به سراسر سوریه تاکید و خواستار تسریع ارسال کمک‌های انسانی به شهرهای فوعه و کفریا که همچنان تحت محاصره مسلحان و تروریست هاست شد.

دی میستورا با قدردانی از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و حمایت از راه حل سیاسی، روند مذاکرات ژنو را مثبت ارزیابی کرد و افزود: مذاکرات علیرغم چالش‌های موجود تا سه شنبه آینده ادامه خواهد یافت.

وی گزارشی از مذاکرات جاری ارائه و تلاش بیشتر سازمان ملل در ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید