شما هم شاید قربانی حملات شبه‌نظامیان کرد شدید! | اتاق خبر
کد خبر: 326937
تاریخ انتشار: 29 اسفند 1394 - 03:12
اردوغان خطاب به اروپایی‌ها:
رئیس‌جمهوری ترکیه با هشدار به اروپا گفت که آنها هم می‌توانند قربانی حملات شبه‌نظامیان کرد بشوند. این سخنان در پی حمله تروریستی اخیر در آنکارا با 37 کشته مطرح می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در مراسم صدویکمین سالروز نبرد گالیپولی در شهر چاناک‌قلعه گفت: دلیلی وجود ندارد که بمبی که در آ‌نکارا منفجر شد در بروکسل و یا سایر شهرهای اروپایی منفجر نشود. این مارهایی که شما در آستین پرورش می‌دهید، هر زمان می‌توانند شما را هم بگزند!

اردوغان امروز جمعه در سخنانی تلویزیونی گفت که اروپا پیش از آنکه به ترکیه بگوید که چه کاری انجام دهد، باید به عملکردش درباره مهاجران نگاهی بیندازد. وی همچنین هشدار داد که متهم کردن ترکیه به حمایت از گروه‌های تروریستی، "رقص در میدان مین" است.

وی در اظهاراتی خصمانه با اشاره به سفر احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه به بروکسل برای گفتگو با رهبران اتحادیه اروپا گفت که ترکیه تنها زمانی به انتقاد خارجی از سابقه حقوق بشری‌اش گوش می‌کند که سخنانی دقیق بشنود.

اردوغان افزود: در زمانی که ترکیه میزبان سه میلیون آواره است، آن کسانی که نمی‌توانند فضای کافی برای مدیریت این مهاجران بیابند و در وسط اروپا این افراد بی‌گناه را در شرایط شرم‌آوری نگه می‌دارند، آنها هستند که اول باید نگاهی به خودشان بیندازند.

رئیس‌جمهوری ترکیه برخی از کشورها را به حمایت مستقیم و یا غیر مستقیم از تروریسم متهم کرد که اشاره‌ای به گروه شبه‌نظامی حزب کارگران کردستان ترکیه پ.ک.ک بود. یکی از شاخه‌های پ.ک.ک مسوولیت دو بمبگذاری انتحاری اخیر در آنکارا را که جان 66 تن را گرفته، بر عهده گرفته است.

اردوغان در ادامه تاکید کرد که تلاش‌ کشورش برای مبارزه با تروریسم "سنجیده و مشروع" است. وی افزود: هر سازمان تروریستی فعال در منطقه ما و در ترکیه، علیه ترکیه متحد شده‌اند. بسیاری از کشورها خصوصا کشورهای غربی هنوز هم نمی‌توانند موضعی قاطع علیه این گروه‌ها اتخاذ کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید