دولت طبرق لیبی نسبت به تشکیل دولت جدید بدون موافقت پارلمان هشدار داد | اتاق خبر
کد خبر: 327111
تاریخ انتشار: 1 فروردین 1395 - 11:57
دولت طبرق در شرق لیبی تاکید کرد، تلاش برای تشکیل دولتی با حمایت سازمان ملل و بدون موافقت پارلمان، بحران را پیچیده‌تر خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی روسیا الیوم، پیشتر دولت وحدت لیبی خواهان انتقال فوری قدرت شد و اعلام کرد، این دولت طی روزهای آینده به طرابلس منتقل خواهد شد.

دولت شرق لیبی در بیانیه‌ای گفت: هر گونه تلاش برای تایید و تحمیل دولت وحدت، نقض حاکمیت لیبی و عدم احترام به روند دموکراتیک به شمار می‌رود.

در این بیانیه آمده است: اقداماتی که برخی گروه‌ها بدون احترام به توافق سیاسی برای ایجاد دولت انجام می‌دهند موجب پیچیده تر شدن بحران سیاسی و اقتصادی لیبی و نابود شدن توافق سیاسی مبتنی بر آشتی می‌شود.

دولت طبرق گروه‌های محلی و بین‌المللی را به عدم تعامل با دولت جدید مگر بعد از کسب رای اعتماد از سوی پارلمان فراخواند.

بنغازی طی هفته‌های گذشته شاهد برگزاری تظاهرات نزدیک به 500 تن علیه دولت جدید و در راستای حمایت از ارتشی بوده است که پیشروی‌هایی را علیه داعش در این شهر محقق کرده است.

در همین حال، ارتش لیبی از کشف یک گور دسته جمعی در حین پاکسازی محوطه کارخانه سیمان در منطقه الهواری در غرب بنغازی خبر داد. درگیری‌های ارتش لیبی علیه گروه‌های مسلح در نزدیکی این کارخانه ادامه دارد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید