دیدار کمال خرازی با رییس‌جمهور و وزیر خارجه سوریه در دمشق | اتاق خبر
کد خبر: 327153
تاریخ انتشار: 1 فروردین 1395 - 22:20
رییس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان که عصر روز گذشته از بیروت وارد دمشق شد، امروز با تعدادی از مقامات سوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کمال خرازی امروز با «بشار اسد» رییس جمهور سوریه و «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه در مورد آخرین تحولات بحران سوریه، مسائل منطقه ای و دوجانبه گفت وگو و رایزنی کرد.

رییس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران همچنین قرار است در این سفر سه روزه با رهبران گروه‌های مبارز فلسطینی و جمعی از نخبگان سوریه دیدار و در مراسم تحویل سال که بامداد فردا یکشنبه در حرم مطهر حضرت رقیه برگزار می شود، شرکت و در جمع مدافعان حرم سخنرانی کند.

محمدرضا شیبانی سفیر ایران در سوریه نیز در جریان این دیدارها کمال خرازی را همراهی می‌کرد.

محمدباقر خرمشاد دبیر شورای راهبردی روابط خارجی، عبدالرضا فرجی راد استاد دانشگاه و محمد ایرانی مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه، کمال خرازی را در این سفر همراهی می‌کنند.

خرازی روز چهارشنبه به لبنان سفر کرد و در جریان این سفر سه روزه با تعدادی از مقامات این کشور از جمله «تمام سلام» نخست وزیر لبنان، «جبران باسیل» وزیر خارجه این کشور و شیخ عبدالامیر قبلان نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان، نبیه بری رئیس مجلس لبنان، امیل لحود رئیس جمهور پیشین لبنان و «کاردینال بشاره راعی» رهبر مسیحیان مارونی لبنان و... به صورت جداگانه دیدار و با آنان در مورد روابط ایران و لبنان و همچنین تحولات منطقه گفت و گو و رایزنی کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید