بزرگداشت نوروز در سازمان بین‌المللی دریانوردی در لندن | اتاق خبر
کد خبر: 327159
تاریخ انتشار: 1 فروردین 1395 - 23:22
در آستانه فرارسیدن سال نو شمسی، مراسم بزرگداشت نوروز در محل سازمان بین المللی دریانوردی در لندن با حضور نمایندگان کشورهای عضو این سازمان بر گزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در این مراسم محمدحسن حبیب الله زاده کاردار جمهوری اسلامی ایران در انگلیس و نماینده کشورمان در سازمان بین المللی دریانوردی طی سخنانی با ذکر پیشینه و پیام نوروز خاطرنشان کرد: نوروز یک سنت فرهنگی و یک جشن باستانی است که اول بهار و رویش مجدد طبیعت را پاس می نهد.

حبیب الله‌زاده با اشاره به قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص شناسایی روز بین المللی نوروز و نیز ثبت نوروز در"فهرست نمونه میراث فرهنگی ناملموس بشریت" سازمان یونسکو گفت: آیین نوروز از سوی بسیاری از کشورهای همسایه ایران گرامی داشته می شود. نوروز چیزی فراتر از همبستگی و اتحاد کشورهاست، نوروز یادآور ارزش‌گذاری به سیاره ای است که در آن زندگی می کنیم و یادآور زیبایی های طبیعت و سنت های دیرینه است و با اولویت‌های سازمان بین المللی دریانوردی و سازمان ملل متحد در زمینه توسعه پایدار و تغییرات آب و هوایی همخوانی دارد.

مراسم نوروز با استقبال زیاد کشورهای عضو سازمان بین‌المللی دریانوردی مواجه شده و بیش از 300 نفر از 171 کشور عضو و اعضای دبیرخانه سازمان مذکور در آن شرکت نمودند.

در حاشیه این مراسم سفره هفت سین تزیین شده بود که توجه زیاد نمایندگان کشورها و شرکت کنندگان در مراسم را به خود معطوف کرده بود.

سازمان بین المللی دریانوردی یکی از سازمان‌های تخصصی سازمان ملل متحد در امور مربوط به دریانوردی جهانی است و مقر آن در لندن است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید