تفکیک مصارف و منابع بخش درمان تامین اجتماعی | اتاق خبر
کد خبر: 327294
تاریخ انتشار: 2 فروردین 1395 - 16:16
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، تفکیک مصارف و منابع بخش درمان سازمان تامین اجتماعی به صورت کاملا مجزا و شفاف را از خصوصیات بودجه سال ۹۵ این سازمان عنوان کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، دکتر سید تقی نوربخش، فرارسیدن بهار طبیعت و عید باستانی نوروز‏ را تبریک گفت و سالی سرشار از نشاط و سلامتی را برای کارکنان سازمان تامین اجتماعی سراسر کشور و شرکای اجتماعی این سازمان آرزو کرد.

وی افزود: در سال ۹۴ دو اتفاق بسیار مهم در کشور رخ داد ، اتفاق اول که با تدبیر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر روحانی و حمایت های مقام معظم رهبری و با عزم و اراده و ایستادگی ملت بزرگوار ایران به وقوع پیوست ، بحث برجام بود که در اثر ایستادگی که ملت شریف ایران بر روی ارزشهای انقلاب اسلامی خودش داشت و از آن طرف فشارهایی که استکبار به دلیل ایستادگی بر روی همین ارزشها ایجاد کرده بود، شرایط نامساعدی از لحاظ اقتصادی بوجود آمده بود که با تدبیر ریاست محترم جمهور و با عزت ملت بزرگوار ایران این موضوع به پایان رسید.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: حماسه دیگر که در ایران خلق شد، انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان رهبری بود که ملت بزرگوار ایران با شرکت در این انتخابات با درصدی غیرقابل مقایسه با انتخابات قبلی یعنی با مشارکت ۶۵ درصدی توانستند نمایندگان منتخب خود را به مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بفرستند و بار دیگر پایه های نظام را مستحکم کنند.

نوربخش با تبریک خلق این دو حماسه بزرگ به همه ملت ایران و بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی که بیش از نیمی از جمعیت کشور را شامل می شوند، تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایط سخت سال ۹۴ را پشت سر گذاشتیم و وارد سال ۹۵ می شویم ، مسئولیت همه ما سنگین تر می شود.

وی در ادامه گفت: در سازمان تامین اجتماعی سال ۹۴ سالی سرشار از فراز و فرود بود،سالی که به دلیل فضای اقتصادی کشور و فشارهایی که دلیل اصلی آن فشارهایی تحریمی بود، طبیعتا سازمان تامین اجتماعی هم در ابعاد منابع و هم در بعد مصارف تحت تاثیر شرایط اقتصاد کشور بود و حقیقتا در این جنگ تمام عیار اقتصادی که بر کشور حاکم بود، پرسنل سازمان تامین اجتماعی بسیجیان ایثارگر خط مقدم دفاعی این جنگ تمام عیار اقتصادی بودند‏ که بدون اتکاء به منابع دولت امروز که در آخرین روزهای سال ۹۴ هستیم، تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران شاهد این هستند که این سازمان تمامی تعهدات خود را به روز انجام داده است.

نوربخش با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در ۳ حوزه اصلی بیمه ای‏، درمانی و اقتصادی فعایت می کند ، خاطرنشان کرد: حدود ۹۵ درصد از تجهیز منابع سازمان تامین اجتماعی از محل منابع حق بیمه ای و بخش بسیار کوچک نیز از محل منابع درمان تامین می شود. ولی حوزه دیگری که بعنوان پشتوانه سرمایه گذاری بیمه شدگان عمل می کند حوزه اقتصادی است، در این حوزه به رغم مشکلاتی که بازار سرمایه و حوزه های اقتصادی کشور در سال ۹۴ با آن روبرو بودند، اتفاقات خوبی در سازمان تامین اجتماعی افتاد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: در رابطه با دستگاه های نظارتی سال ۹۴ سالی بود که سازمان تامین اجتماعی در ابتدای سال بعنوان دستگاه برتر در بین ۶۴ دستگاه اجرایی در تعامل با دیوان عدالت اداری انتخاب شد.

وی اضافه کرد: در بخش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۴ اتفاقات مهمی از جمله پرداخت متمرکز مستمری ها افتاد که بسیاری از هم پوشانی های این بخش رفع شد و از طرفی در بخش IT پرداخت غیر حضوری کارفرمایان تکمیل شد وپروژه اختصاص شماره هویتی بیمه شدگان SSN  آغاز شده و از همه مهمتر منابع لازم برای ایفای تعهدات ایجاد شد.

در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی هم شاهد افتتاح بیمارستان ها و مراکز درمانی مختلف بودیم و از سوی دیگر تعهدات سازمان های بیمه گر نه تنها کاسته نشد بلکه به مقدارداورهای و تعهدات مختلف مثل پیوند اعضا و داروهایی که قبلا در تعهد بیمه ها نبود به آن اضافه شد و منابع لازم برای ایفای تعهدات درمانی تجهیز شد.

نوربخش در ادامه افزود: اتفاق بسیار مهمی دیگری که در سازمان تامین اجتماعی افتاد، تصویب و اجرای برنامه استراتژیک و برنامه راهبردی ۵ ساله بود و این سازمان بعد از ۴۰ سال صاحب یک برنامه راهبردی مدون که مراحل تقنینی را طی کرده بود، شد.

وی خاطر نشان کرد: نکته مهم دیگری که خدمت همکاران و شرکای اجتماعی خود عرض می کنم این است که در ۲۷ اسفند سال ۹۴ بودجه سازمان تامین اجتماعی در هیئت امناء که یک بودجه بسیار کامل و متفاوت از سال های گذشته خواهد بود، تصویب شد.

نوربخش، تفکیک مصارف و منابع بخش درمان سازمان تامین اجتماعی به صورت کاملا مجزا و شفاف را از خصوصیات این بودجه عنوان و اظهار امیدواری کرد با تدابیری که دیده شده است، انشاءالله برکات آن در سال ۹۵ از حیث عملی عاید بیمه شدگان و مستمری بگیران شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: در بخش فرهنگی سازمان تامین اجتماعی اقدامات موثری انجام شد و سطح تعامل سازمان با شرکای اجتماعی ارتقاء پیداکرد. همچنین در بحث های تولیدات فرهنگی چه در موسسه فرهنگی هنری آتیه و چه در موسسه علمی فرهنگی سازمان تامین اجتماعی تولیدات متنوعی ساخته شد و از همه مهمتر این که سازمان تامین اجتماعی افتخار این را داشت که در اسفند ۹۴ یادواره شهدای این سازمان را برگزار کند.

در بخش بنگاه داری، سازمان تامین اجتماعی ضمن اینکه به  استراتژی های اصلی اقتصادی این سازمان پایبند بود، سعی کرد تا حد امکان از بنگاه داری خارج و به بازار سرمایه نقد پذیرنده  ورود کند ، همچنین ساختار سرمایه گذاری های این سازمان را اصلاح کند و با عدم اقدام برای فروش اموال این سازمان که سرمایه های بین النسلی بیمه شدگان محسوب می شود و اقدامات مدیریتی که علیرغم جغرافیای اقتصادی کشور و وضعیت بازار سرمایه که سازمان تامین اجتماعی تحت تاثیر همین شرایط بود ، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی توانست بخش عمده تعهدات خودش به این سازمان را انجام دهد و زمینه ای را ایجاد کند که در شرایط پس از برجام که امکان تجهیز سرمایه و امکان مراودات اقتصادی با سایر کشورها هم در جهت صادرات و هم در تجهیز منابع با استفاده از تکنولوژی شرایط مناسبی در سال ۹۵ ایجاد شود.

وی اضافه نمود: اتفاق دیگری که در همین بخش در سال ۹۴ افتاد، پرتفوی بسیار بزرگ شامل پالایشگاه بندرعباس ، پالایشگاه لاوان ، قطار رجاء ، ۱۰ درصد از سهام بانک رفاه کارگران ، نیروگاه خلیج فارس بعلاوه ۱۳ بنگاه دیگر که از سال ۸۸ بلاتکلیف بود بر اساس مصوبه مرداد ماه دولت به سازمان تامین الجتماعی به طور کامل منتقل گردید .

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در انتهای پیام نوروزی خود اظهار امیدورای کرد ، مجموعه فعالیت های این سازمان به عنوان یک سازمان خدمتگذار در جهت حفظ و ارتقاء سرمایه های بیش از نیمی از جمعیت مردم کشور و انجام ماموریت هایش موثر باشد .

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید