پروژه های عمرانی تاثیرگذاری در نیمه نخست سال۹۵ افتتاح می شوند | اتاق خبر
کد خبر: 327966
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 00:46
معاون فنی شهرداری تهران
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اعلام پروژه های عمرانی سال جدید تاکید کرد: در نیمه نخست سال آتی پروژه های عمرانی مهم وتاثیرگذاری افتتاح خواهند شد.

اتاق خبر- معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اعلام پروژه های عمرانی سال جدید تاکید کرد: در نیمه نخست سال آتی پروژه های عمرانی مهم وتاثیرگذاری افتتاح خواهند شد.

علیرضا جاوید به پروژه های عمرانی خاتمه یافته و دستاوردهای معاونت فنی و عمرانی در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: در سال گذشته چندین پروژه به بهره برداری نهایی رسید که از آن جمله می توان به تعریض پل ستارخان اشاره کرد که یکی از طرح هایی بود که بر بهبود و روان سازی ترافیکی منطقه تاثیر گذاشت.

جاوید اعلام کرد: فاز اول پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه های امام علی و صیاد شیرازی و بلوار ارتش محور اوشانی نیز پایان یافت و همچنین در دهه فجر امسال با حضور شهردار تهران دو پل شرقی غربی و غربی شرقی محور بلوار ارتش که به روی بزرگراه امام علی و شهید صیاد قرار داشت، مورد بهره برداری قرار گرفت.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران افزود: ساختمان جدید دیوان عدالت اداری با مساحت بیش از ۴۰ هزار مترمربع با تجهیزات و امکانات مناسب به بهره برداری رسید.

افتتاح پروژه زیرگذر جوادیه در فروردین ماه

وی در ادامه به روند احداث پروژه های فنی و عمرانی در سال آتی پرداخت و تاکید کرد: در بازه زمانی سه ماهه اول و دوم سال ۹۵ تعداد قابل توجهی از پروژه های عمرانی به اتمام می رسند، به طوری که پروژه زیرگذر جوادیه که طرح عمرانی مکمل پروژه جوادیه به شمار می آید و برای رفع مشکلات تردد محلی کارکرد خواهد داشت، در فروردین ماه سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: در بهار سال آینده پروژه حائز اهمیت تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس به بهره برداری خواهد رسید . تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس به سبب جاذبه های گردشگری طرح عمرانی مهمی محسوب شده و سازه های قوسی شکل زیبایی در طراحی آن به کار رفته است. قطعا این پروژه همانند پل طبیعت در جاذبه های گردشگری شهر تهران تاثیرگذار خواهد بود.

جاوید در ادامه به معرفی طرح های دیگر در شهرداری تهران پرداخته و گفت: تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس نیز تا پایان نیمه اول سال آتی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت به طوری که این پروژه به سبب تاثیرات زیست محیطی مثبت، از اهمیتی ویژه ای برخوردار است.

 فاز اول پروژه اتوبان حکیم در سه ماه نخست و فاز دوم این طرح تا پایان نیمه اول سال ۹۵ به اتمام خواهد رسید.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تاکید کرد: پروژه هوادهی تونل نیایش نیز به زودی به پایان خواهد رسید، حفاری و بتون ریزی این طرح عمرانی به پایان رسیده و در بهار ۹۵ شاهد افتتاح این طرح خواهیم بود.

جاوید با بیان اینکه فاز اول پروژه اتوبان حکیم در سه ماه نخست سال و فاز دوم این طرح تا پایان نیمه اول سال ۹۵ به اتمام خواهد رسید، در این باره خاطرنشان کرد: این طرح مشتمل بر ۱۶ کیلومتر بزرگراه، ده تقاطع غیرهمسطح و یک تونل زیرسطحی است که زیر پارک جنگلی چیتگر عبور می کند. افتتاح این پروژه عمرانی تاثیر جدی در بهبود ترافیکی ورود و خروج غربی شهر تهران بر جای خواهد گذاشت.

وی افزود: با انجام این پروژه دروازه ورود خروج غرب تهران به کاروانسرای سنگی یک، در محل تقاطع جاده مخصوص تهران - کرج و بزرگراه شهید حکیم و کاروانسرای سنگی دو، در محل تقاطع اتوبان تهران و کرج و بزرگراه شهید حکیم منتقل خواهد شد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید