فلسفه نامگذاری سال جدید نشأت گرفته از متن کتاب و سنت است | اتاق خبر
کد خبر: 328020
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 10:30
امام جمعه کاشان:
نماینده ولی‌فقیه در کاشان در خصوص نامگذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: فلسفه نامگذاری سال جدید با محوریت اقتصاد مقاومتی نشأت گرفته از متن کتاب و سنت و سیره ائمه معصومین(علیهم‌السلام) است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی عصر امروز در دیدار نوروزی با مدیران، مسئولان، شخصیت‌های فرهنگی، اجرایی و نظامی و سایر اقشار شهرستان کاشان با اشاره به تجربه دوران دفاع مقدس و جنگ سخت اظهار کرد: اکنون دشمن در کنگره و خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا نشسته و بمب‌های بی‌صدا را به سمت ملت ایران می‌کند تهدیدی که هم سیاسی، هم فرهنگی و هم تبلیغاتی است.

وی با اشاره به تأکید مستمر مقام معظم رهبری مبنی بر «آماده‌باش» ملت و مسئولان در برابر تهدیدات دشمن گفت: این آماده‌باش تنها منحصر به آماده‌باش نظامی نیست آماده‌باش مدیریتی، فرهنگی، سیاسی، تبلیغاتی و همدلی و همزبانی است.

امام جمعه کاشان، اقدامات ضدانسانی صهیونیست‌ها را در دنیا یادآور شد و افزود: چنین افرادی تنها ظاهر انسانی دارند و در باطن از درندگان هم درنده‌تر هستند چنانکه شاهد بودیم در این مسیر حتی به طفل سه ساله‌ آواره سوری هم رحم نمی‌کند.

نمازی اضافه کرد: در چنین شرایطی مسئولیت ملت ما به عنوان پرچمدار پیام «لااله‌الا‌الله» سنگین‌تر از دیگران است، چراکه نقطه آغاز حرکت‌های ضداستکباری بی‌شک از ایران اسلامی بوده و بر این اساس دشمن می‌کوشد با خاموشی ندای توحیدی که از حلقوم ملت ایران خارج می‌شود این خیزش را متوقف سازد.

وی در ادامه با یادآوری نامگذاری سال گذشته به نام سال «همدلی و همزبانی ملت و دولت» گفت: مقام معظم رهبری عمق توطئه دشمن را رصد کرده و با شناخت خدعه‌ها به تعیین جایگاه‌‌ها می‌‌پردازند تا مبادا درگیر مسائل بی‌اهمیت و پیش پا افتاده شویم و توطئه‌های دشمن را مورد غفلت قرار دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان با تأکید بر لزوم پرهیز جوانان از سرگرمی‌های کاذب و امور لهو و لعب خاطرنشان کرد: گرچه جوان باید نشاط داشته باشد اما باید توجه داشت که لهو و لعب در فرهنگ انقلابی جایی ندارد.

به گفته وی جهل و نادانی و فقر دشمنان بشریت محسوب می‌شوند و هر چه بر سر هر فرد در طول تاریخ آمده نشأت گرفته از این دو عامل است.

نمازی در خصوص نامگذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تصریح کرد: فلسفه نامگذاری سال جدید با محوریت اقتصاد مقاومتی نشأت گرفته از متن کتاب و سنت و سیره ائمه معصومین(علیهم‌السلام) است.

وی با رد نظریاتی مبنی بر تک بعدی بودن دین اسلام و منحصر کردن آن به عبادت عنوان کرد: اسلام دین دنیا و آخرت است و علاوه بر حیات اخروی برای حکومت و سیاست دنیوی نیز برنامه جامع و کامل دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه فاصله تدابیر مقام معظم رهبری و عمل ما زیاد است بیان کرد: امروز مسئولان باید در عرصه حسن اداره کشور و تدابیر رهبری خود را نشان دهند و با توجه اینکه هر سال معظم‌له الگوها را تعیین می‌سازند نباید مانند گذشته تنها به تشکیل همایش‌ها، سخنرانی‌ها یا نصب بنر برای تبیین پیام و شعارهای سال اکتفا کرد.

وی وجود مقام معظم رهبری را برای نظام نعمتی بی‌بدیل توصیف و متذکر شد: بر اساس اذعان رسانه‌های غربی و اعتراف این بوق‌های تبلیغاتی، رهبر ایران به عنوان محبوب‌ترین رهبر جهان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید