شرایط برای خیزش اقتصادی فراهم است | اتاق خبر
کد خبر: 328022
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 10:51
رئیس مجلس:
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اینکه شرایط برای خیزش در اقتصاد کشور فراهم است، گفت: رفع مشکلات فعلی نیازمند تلاش همگانی مسئولان و مردم است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، علی لاریجانی امشب در جمع مردم این شهرستان در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) اظهار کرد: کشور طی سال‌های اخیر در شرایط سختی بوده و سختی‌های موجود را همه مردم تحمل کردند.

وی افزود: در دیداری که امشب با مردم شهرستان آمل داشتم، برخی افراد صحبت‌هایی مبنی بر بیکاری فرزندانشان مطرح کردند و آن را از مشکلات مهم خود دانستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه هم‌اکنون بیکاری مشکل عام در کشور است، تصریح کرد: در گذشته مشکلات زیادی همانند تحریم و مسائل دیگر رکود را ایجاد کرده و در این بین تولید، لطمه زیادی خورد.

این مسئول با اعلام اینکه هم‌اکنون شرایط کشور در حال تغییر است، بیان کرد: مسئله تحریم هم‌اکنون به سرانجام رسیده و این مناقشه‌ای که کشور طی 10 تا 12 سال گذشته داشت، سال گذشته به دستاوردهایی رسیده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه باید دستاوردهای مسئله هسته‌ای مراقبت شود، گفت: مسیر هم باید در این بین به‌درستی طی شود.

وی یادآورد شد: با توجه به اینکه تحریم‌ها از ایران برداشته شده، ولی شیطنت‌هایی در این زمینه وجود دارد، اما در اصل ماجرای مسئله هسته‌ای با روند قانونی حل شد.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه باید هم‌اکنون فضا برای کسب‌وکار بهتر شده و از فرصت‌های ایجادشده نهایت استفاده شود، ادامه داد: همه باید در این مسیر تلاش کنیم، زیرا کشور باید به شرایط آبادانی برسد.

این مسئول با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم مشکلات فعلی کشور را رفع و شرایط را برای آبادانی فراهم کنیم، باید دست به رشد اقتصادی بزنیم، گفت: کشاورزی باید رونق بیش‌تری به خود گرفته و اقتصاد تولید هم روند روبه‌ رشدی را شاهد باشد که این مهم به یک تلاش همگانی نیازمند است.

لاریجانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز نخست سال جدید، یادآور شد: امسال رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی تأکید کردند تا هم در این زمینه اقدامات اساسی صورت گرفته و هم موارد به مرحله اجرا برسد؛ هرچند این مهم حکایت از آن دارد تا موتور تولید کشور راه بیفتد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه تا زمانی که موتور تولید کشور راه نیفتد، مشکلات فعلی حل نمی‌شود، افزود: اگر بخواهیم اقتصادمان سالم باشد، باید بر روی تولید داخل در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات تکیه کنیم.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم به انقلاب اسلامی یک کمک جدی کرده تا انرژی جدیدی به آن وارد شود، باید اولویت را بر اقتصاد قرار دهیم.

لاریجانی شرایط لازم برای خیزش در اقتصاد کشور را فراهم دانست و گفت: امیدواریم با تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سال جدید و باتوجه به برگزاری دو انتخابات گذشته به همراه مجلس جدید با انرژی جدید، وارد میدان شده و شرایط را برای حل مشکلات اقتصادی قرار دهیم و همت‌ها برای تغییر شرایط معطوف شود.

رئیس قوه مقننه با اعلام اینکه تغییر شرایط کشور دارای لوازمی است، گفت: در گام نخست باید اولویت به بخش اقتصادی داده شود،‌ هرچند مقام عظمای ولایت هم بر روی آن تأکید داشته و ما هم باید با پرهیز از مناقشات و ایجاد همدلی مضاعف به سمت حل مشکلات داخلی کشور حرکت کنیم.

لاریجانی با اشاره به اینکه با بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و هم‌فکری همه مسئولان نظام، کشور مسیر مطلوبی را طی می‌کند، ادامه داد: بر من واضح و روشن است که ایران اسلامی، آینده خیلی خوبی را در پیش دارد و با ایجاد شرایط از سختی‌ها عبور می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مردم کشور از دوران سختی عبور کردند، یادآور شد: هم‌اکنون شرایط در حال بهتر شدن است و با یاری ائمه‌اطهار(ع)، همت و همدلی داخلی، شرایط به سمت هموار شدن وضعیت اقتصادی کشور پیش می‌رود.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید