عربستان بدون چتر حمایتی آمریکا پابرجا نخواهد ماند | اتاق خبر
کد خبر: 328036
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 12:56
ترامپ:
نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا در گفت‌‌وگویی ضمن اذعان به وابستگی شدید ریاض به کاخ سفید درباره برجام گفت، ایران با پول‌های آزاد شده‌اش به جای خرید بوئینگ از آمریکا، ایرباس خریداری کرده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «دانلد ترامپ» نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی گفت، در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، کره جنوبی و ژاپن می‌توانند بدون نیاز به واشنگتن زرادخانه هسته‌ای داشته باشند.

دانلد ترامپ در گفت‌وگویی صد دقیقه‌ای با نشریه «فارین پالسی» مدعی شد که اگر در انتخابات پیروز شود، شاید خرید نفت از عربستان سعودی و دیگر متحدان عرب آمریکا را متوقف کند، مگر این‌که آن‌ها نیروهای زمینی خود را برای نبرد علیه داعش اعزام نمایند یا به طور قابل توجهی هزینه‌های نبرد آمریکا با داعش که امنیت خود آن‌ها را به خطر افکنده است، جبران کنند.

ترامپ درباره عربستان سعودی گفت: «اگر عربستان بدون چتر حمایتی آمریکا بود، فکر نمی‌کنم که دیگر وجود داشت.»

نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا در ادامه از امکان ساخت زرادخانه های هسته‌ای از سوی ژاپن و کره جنوبی بدون وابستگی به چتر حمایت هسته‌ای آمریکا برای دفاع از خود در برابر کره شمالی و چین خبر داد.

وی در سخنانی تکراری درباره توافق هسته‌ای واشنگتن با آمریکا گفت، بهتر بود که آن‌ها از توافق دور می‌شدند.

ترامپ البته ایده جدید درباره ایران مطرح کرد و گفت که سعی می‌کند تجارت ایران و کره شمالی را ممنوع سازد.

وی درباره تبعات آزاد سازی سرمایه‌های مسدود شده ایران همچنین گفت: «آیا متوجه شدید که آن‌ها در حال خرید از هر کشوری جز آمریکا هستند؟ »

دانلد ترامپ با انتقاد از برجام و قوانین موجود در آمریکا که مانع داد و ستد شرکت‌های این کشور با ایران می‌شود، افزود: «ما به آن‌ها پول داده‌ایم و حال می‌گوییم که برو به جای بوئینگ ایرباس بخر.»

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید