استفاده مدیریت بحران از ظرفیت هیات های مذهبی | اتاق خبر
کد خبر: 328076
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 16:36
معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور از سازماندهی 240 هیات مذهبی برای امدادرسانی و انجام اقدامات بازتوانی به هنگام بحران ها خبر داد.

اتاق خبر- معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور از سازماندهی 240 هیات مذهبی برای امدادرسانی و انجام اقدامات بازتوانی به هنگام بحران ها خبر داد.

محمدفرید لطیفی در این باره گفت: یکی از اقداماتی که انجام آن سال گذشته در دستور کار قرار گرفت، استفاده از پتانسیل و ظرفیت گروه های مردمی به هنگام بحران بود، از این رو اولین گروهی که تحت آموزش امدادرسانی و اقدامات بازتوانی قرار گرفتند هیات های مذهبی بودند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته مجموعا 240 هیات مذهبی شناسایی و اعضای آن تحت آموزش قرار گرفتند، گفت: این طرح در سال 94 تنها در شش استان به اجرا درآمد و در سال آینده برای توسعه آن برنامه ریزی ها لازم انجام شده است.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تا کنون حدود 100 هزار نفر از اعضاء این هیئت ها تحت آموزش امدادگری و اقدامات بازتوانی قرار گرفته اند، گفت: در گذشته گروه های مردمی آموزش دیده همکاری بسیار خوبی با سازمان مدیریت بحران کشور داشتند، به عنوان مثال در دو زلزله ورزقان و کاکی بوشهر خدمات قابل قبولی از سوی گروه های مردمی به زلزله زدگان ارائه شد و همین امر ما را بر آن داشت تا اقدام به سازماندهی این گروه ها کنیم.

منبع: ایسنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید