ما در مبارزه با تروریسم موفق بوده ایم | اتاق خبر
کد خبر: 328157
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 01:09
نخست وزیر تونس:
حبیب الصید نخست وزیر تونس خنثی سازی چندین طرح تروریستی در این کشور را به عنوان دستاورد مهم نهادهای امنیتی تونس در مبارزه با تروریسم برشمرد و گفت ما در مبارزه با تروریسم موفق بوده ایم .

به گزارش اتاق خبر، الصید روز شنبه در سخنانی که همزمان از دو شبکه تلویزیونی وطنیه 1 و فرانس 24 پخش شد، گفت: در جریان مبارزه با تروریسم، تونس با شناسایی و خنثی سازی توطئه های بزرگ تروریستی ٬ دستاوردهای مهمی داشته است.
وی افزود: نیروهای امنیتی با بازجویی از مظنونان حمله تروریستی بن قردان توانستند چندین انبار اسلحه متعلق به تروریست ها را کشف کنند و نیروهای امنیتی همچنین اطلاعات مهمی را درباره نحوه نفوذ تروریست ها به بن قردان به دست آورده اند.
الصید در ارزیابی عملکرد دولت و سازمان های امنیتی تونس در مبارزه با تروریسم ٬ به نصب سامانه کنترل الکترونیک در مناطق هم مرز با لیبی اشاره و تصریح کرد که این سامانه به زودی راه اندازی می شود.
تونس در سال 2015میلادی به دلیل حمله های تروریستی داعش به گردشگران که به کشته شدن 59 تبعه خارجی منجر شد، بیش از دو سوم درآمد بخش گردشگری خود را از دست داد.
حمله تروریستی اسفند ماه در شهر مرزی بن قردان 45 کشته و از جمله هفت غیرنظامی بر جای گذاشت. تروریست های داعش با استفاده از خلأ امنیتی که از سال 2011 بر لیبی حکمفرماست ٬ به این کشور نفت خیز شمال آفریقا نفوذ کرده اند.
تونس و لیبی حدود 500 کیلومتر مرز مشترک دارند.
دولت تونس هفته قبل وضعیت فوق العاده را که از سال میلادی گذشته در تونس اعلام شده بود، به مدت سه ماه تمدید کرد.

منبع: ایرنا

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید