وجود 174 بنای تاریخی در منطقه 12 تهران | اتاق خبر
کد خبر: 328431
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 05:54
جانشین رئیس ستاد گردشگری شهر تهران:
تهران از جمله شهرهایی است که به دلیل وجود اماکن فرهنگی، ورزشی و تفریحی که در یک دهه اخیر احداث شده‌اند و اماکن تاریخی که از گذشته وجود داشتند، این قابلیت را دارد تا به یکی از شهرهای پرتردد برای گردشگران تبدیل شود.

اتاق خبر- تهران از جمله شهرهایی است که به دلیل وجود اماکن فرهنگی، ورزشی و تفریحی که در یک دهه اخیر احداث شده‌اند و اماکن تاریخی که از گذشته وجود داشتند، این قابلیت را دارد تا به یکی از شهرهای پرتردد برای گردشگران تبدیل شود.

مهدی محموداقدم با اشاره به حضور گسترده اماکن تاریخی در پایتخت اظهار داشت: بر اساس گزارش اداره کل میراث فرهنگی استان تهران تنها در منطقه 12، شاهد حضور حدود 174 بنای تاریخی هستیم که این امر نشان دهنده ظرفیت بالای گردشگری پایتخت و غنای فرهنگی منطقه است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه شهردار تهران به حوزه گردشگری نگاهی سازمان یافته و مبتنی بر برنامه ریزی است، افزود: رویکرد مدیریت شهری به حوزه گردشگری رویکردی فرهنگی و اجتماعی است و بر این اساس در صدد برنامه ریزی بلندمدت است.

جانشین رئیس ستاد گردشگری شهر تهران تصریح کرد: تهران برخلاف تصور بسیاری تنها شهری اداری و سیاسی محسوب نمی شود. در حقیقت مستندات، حفاری های تاریخی که قدمت 5000 ساله تهران را نشان می دهد و اماکن فرهنگی، ورزشی و تفریحی که طی یک دهه اخیر ایجاد شده این اجازه را می دهد که تهران به شهری پرتردد برای گردشگران تبدیل شود.

محمود اقدم در ادامه با اشاره به برخی ناهماهنگی‌ها و عدم برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری گفت: مهمانان بسیاری وارد تهران می‌شوند که گاه به دلیل ناهماهنگی ها و عدم برنامه ریزی تنها از یک یا دو مکان تاریخی و توریستی شهر بازدید می کنند و متاسفانه باقی اماکن مغفول می مانند.

وی ادامه داد: بر این اساس تمام تلاش ما این است که با فعال کردن بخش خصوصی در کنار شهرداری تهران صنعت توریسم را رونق ببخشیم و به رشد گردشگری کمک کنیم تا از این طریق تهران از پیامدهای مثبت این امر همچون اشتغال جوانان، رونق اقتصادی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و ... بهره ببرد.

منبع: ایسنا 

94106 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید