فرار تروریست های القاعده از زنجبار یمن | اتاق خبر
کد خبر: 328871
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1395 - 19:41
تروریست های سازمان القاعده در استان ابین واقع در جنوب یمن ٬ با افزایش حمله به مواضعشان ٬ شهر زنجبار مرکز این استان را ترک کردند .

به گزارش اتاق خبر، شاهدان عینی گفتند: تروریست های القاعده در زنجبار مرکز استان ابین پس از حمله شدید به مواضعشان، برخی مراکز وساختمان های دولتی را ترک کرده و از روز سه شنبه شروع به گریختن کردند .
بر اساس گزارش ساکنان محلی ٬ تروریست ها ی القاعده طی دو روز آینده این شهر را به طور کامل تخلیه می کنند .
ساکنان محلی گفتند: تروریست های القاعده سوار بر خودروهای خود همراه با وسایل و تجهیزاتشان ٬ برخی ساختمان های دولتی مانند ساختمان استانداری ، امنیت سیاسی ، دادگاه ومراکز نظامی را ترک کرده وبه مکان های نامعلومی فرار کردند.
سازمان تروریستی القاعده پس از کشته شدن جلال بلعیدی معروف به حمزه زنجباری در فوریه ( بهمن) گذشته ٬ استان ابین را اشغال کرد.
گروه های تروریستی القاعده وداعش طی یک سال تجاوز مستقیم عربستان به یمن ٬ به دلیل بهره مندی از حمایت های مالی وتسلیحاتی عربستان تقویت شده و دست به جنایات زیادی در یمن زدند.
شبکه بی بی سی چندی پیش به نقل از خبرنگاران میدانی خود در یمن اعلام کرد به شواهد دقیقی دست یافته است که تروریست های القاعده در جبهه ای واحد٬ در کنار نیروهای مزدور و نیروهای طرفدار عبدربه منصور هادی و متجاوزان خارجی با نیروهای مردمی یمن و همچنین انصارالله می جنگیدند .
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا٬ از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
جنگ یمن در حالی وارد دومین سال خود شده است که سعودی ها در عمل به هیچ یک از اهداف اعلامی خود نرسیده اند.
پس از گذشت یک سال از جنگ عربستان علیه یمن، این کشور به باتلاقی برای سعودی ها تبدیل شده است٬ باتلاقی که به راحتی نمی توانند از آن خارج شوند.
در این میان، گروه های تروریستی داعش و القاعده نیز فرصت بروز نا آرامی در یمن را غنیمت شمرده و درصدد محکم کردن جای پای خود در جنوب این کشور برآمده اند.
براساس اعلام سازمان ملل، از زمان آغاز حملات سعودی ها ٬ حدود شش هزار و 300 نفر در یمن کشته شده اند.
بیش از نیمی از کشته شدگان، غیرنظامی بوده اند.
براثر این حملات، همچنین شمار زیادی زن و کودک کشته و یا زخمی شده و صدها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.
گروه های بین المللی مدافع حقوق بشر بارها از این ائتلاف به دلیل قربانی کردن غیرنظامیان انتقاد کرده و از آمریکا و کشورهای دیگر خواسته اند به عربستان سلاح نفروشند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید