محبوبیت رئیس جمهوری فرانسه همچنان در سراشیب | اتاق خبر
کد خبر: 328885
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1395 - 20:47
نتایج نظرسنجی موسسه «اودوکسا» (Odoxa) از ادامه روند نزولی میزان محبوبیت «فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه حکایت دارد.

به گزارش اتاق خبر، تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که میزان رضایت از عملکرد اولاند با 2 درصد کاهش به 18 درصد و پایین ترین میزان از نوامبر (آبان/ آذر) 2014 تاکنون رسیده است.
نتایج این نظرسنجی که دیروز (سه شنبه) منتشر شد، همچنین نشان می دهد محبوبیت «مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه نیز با چهار درصد کاهش به 31 درصد رسیده است.
بر پایه این نظرسنجی، تنها 18 درصد فرانسویان اولاند را «رئیس جمهوری خوبی» ارزیابی می کنند و 81 درصد نیز نظر مخالف دارند.
میزان محبوبیت رئیس جمهوری فرانسه در میان هواداران احزاب چپگرا نیز 45 درصد اعلام می شود.
نتیجه نظرسنجی اودوکسا در میان رای دهندگان اروپایی نشان می دهد که 56 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی در آلمان، 54 درصد در اسپانیا، 50 درصد در ایتالیا و 49 درصد در انگلیس نظر مساعدی به عملکرد اولاند دارند.
اولاند که در سال 2012 میلادی با وعده وارونه کردن منحنی بیکاری در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد، تا امروز در تحقق این وعده ناکام مانده است. این امر خود یکی از علل کاهش محبوبیت اولاند در میان مردم کشورش محسوب می شود.
بر پایه همین نظرسنجی، میزان محبوبیت رقبای احتمالی اولاند در انتخابات ریاست جمهوری 2017 میلادی، از جمله «نیکلا سارکوزی» (52 درصد)، «آلن ژوپه» (42 درصد) و «مارین لو پن» ( درصد57) اختلاف قابل توجهی با میزان محبوبیت وی دارد.
اولاند پیشتر در اظهاراتی اعلام نامزدی برای انتخابات آتی ریاست جمهوری کشورش را به تحقق وعده انتخاباتی 2012 در مورد اشتغالزایی منوط کرده بود.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید