میزان اقامت مسافران در مازندران از ۹ میلیون نفر شب گذشت | اتاق خبر
کد خبر: 329046
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 14:40
معاون امور عمرانی استاندار مازندران شمار اقامت مسافران نوروزی را در استان تا ۱۱ فروردین‌ماه بی بیش از ۹ میلیون و ۷۷ هزار و ۷۲ نفر شب اعلام کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، علی نبیان پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای مازندران بابیان اینکه اقتصاد مقاومتی درون‌گرا است گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید به مسائل و تولیدات داخلی توجه کنیم.

وی با تأکید بر راه‌اندازی غرفه‌های صنایع‌دستی در استان خواستار دائمی شدن این غرفه‌ها برای حمایت از هنرمندان شد و به اقامت مسافران اشاره کرد و گفت: ۹ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۷۲ نفر شب اقامت در استان داشتیم که رشد خوبی نسبت به سال قبل داشته است.

معاون امور عمرانی استاندار مازندران، به برگزاری نمایشگاهها و بازارچه صنایع دستی در سطح استان، اشاره و اظهار داشت: هنرمندان از اول تا دهم فروردین غرفه داران پنج میلیارد تومان در این نمایشگاههای صنایع دستی فروش داشته اند.

وی با بیان اینکه برخی از غرفه های صنایع دستی کالاهای خود به اتمام رسانده اند، تصریح کرد: با توجه به استقبال خوب مردم باید نمایشگاههای صنایع دستی در برخی از شهرهای استان در همه ایام دائمی شود.

معاون عمرانی استانداری مازندران به اقامت بیش از ۹ میلیون نفر شب از آغاز طرح تاکنون در استان اشاره کرد و افزود: در سال جاری بیش از ۲۱ میلیون تردد در استان تاکنون داشته ایم که نسبت به مشابه سال گذشته ۱.۸ دهم درصد افزایش تردد داشته ایم.

نبیان به کمپین جمعیت هلال احمر نه به تصادفات جاده ای که در سال جاری اجرایی شد، اذعان داشت: با اجرای کمپین نه به تصادفات جاده ای با کاهش کشته های تصادفات جاده ای مواجه هستیم.

وی به روان بودن ترافیک در محورهای مواصلاتی مازندران اشاره کرد و با توجه به درپیش بودن روز طبیعت، از مردم و مسافران خواستار رعایت محیط زیست و حفظ و نگهداشت آن شد.  

وی تصریح کرد:  اقدام جدیدی در سال جاری  برای نخستین بار در استان شامل ایجاد سامانه امور اراضی با ۲۲ اکیپ انجام شد تا از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری شود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید