ایران مرزهای خود با پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند | اتاق خبر
کد خبر: 329071
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 16:26
سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: ایران مرزهای خود با پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، به دنبال انتشار برخی مطالب در رسانه‌های پاکستان مبنی بر دستگیری جاسوس هندی و حاشیه‌های آن، سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: ایران مرزهای خود با پاکستان را مرز صلح و دوستی می‌داند.

متن کامل بیانیه مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در خصوص دستگیری جاسوس هندی و حاشیه‌های آن به شرح زیر است:

۱- طی روزهای گذشته برخی رسانه‌های پاکستانی مطالبی را در خصوص دستگیری جاسوس هندی و مطالب حاشیه‌ای آن منتشر ساخته‌اند که می‌تواند تبعات منفی بر فضای برادری و دوستی دو کشور ایران و پاکستان داشته باشد.

۲- طبیعی است کسانی که از توسعه روابط دو کشور اسلامی و همسایه ایران و پاکستان خوشحال نیستند به انحاء مختلف و از جمله انتشار مطالب سخیف و بعضا توهین‌آمیز تلاش می‌کنند موفقیت‌های ملموس به دست آمده در سفر حسن روحانی رئیس جمهوری جمهوری اسلامی ایران به پاکستان را کمرنگ کرده و روابط رو به رشد ایران و پاکستان را تخریب نمایند.

۳- جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ ۷۰ ساله استقلال پاکستان نشان داده است که همواره متحد و همسایه قابل اطمینانی برای این کشور بوده هیچگاه مرزهای غربی پاکستان مورد تهدید قرار نگرفته است.

۴- جمهوری اسلامی ایران مرزهای خود با پاکستان را مرزهای صلح و دوستی می‌داند و همانگونه که آقای روحانی در کنفرانس مطبوعاتی خود در جریان سفر به اسلام‌آباد اعلام کرد: «امنیت ایران امنیت پاکستان و امنیت پاکستان امنیت ایران است.»

۵- سفارت جمهوری اسلامی ایران انتشار این نوع اخبار را محصول تفکراتی می‌داند که تمایل ندارند روابط دو کشور بیش از پیش گسترش یابد و توافقاتی که در جریان سفر رئیس جمهوری ایران صورت پذیرفت به ثمر نشیند و معتقد است مردم مسلمان و آگاه پاکستان اهمیت و ارزش خاصی برای دوستی و روابط برادرانه خود با ایران قائل بوده و انتشار برخی مطالب سخیف و توهین‌آمیز تاثیری بر نگرش مثبت و صمیمی دو کشور نسبت به یکدیگر نخواهد داشت.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید