جامعه جهانی باید آماده ارائه هرگونه کمک به دولت جدید لیبی باشد | اتاق خبر
کد خبر: 329218
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1395 - 15:14
وزیر خارجه فرانسه:
«ژان مارک ایرولت» وزیر خارجه فرانسه طی سخنانی اظهار داشت: در صورتی که «فائز السراج» رئیس دولت آشتی ملی لیبی درخواست کمک کند، باید آماده ارائه کمک حتی در بُعد نظامی به دولت وی باشیم.

اتاق خبر- «ژان مارک ایرولت» وزیر خارجه فرانسه طی سخنانی اظهار داشت: در صورتی که «فائز السراج» رئیس دولت آشتی ملی لیبی درخواست کمک کند، باید آماده ارائه کمک حتی در بُعد نظامی به دولت وی باشیم.

وزیر خارجه فرانسه طی سخنانی در خصوص لیبی اظهار داشت: جامعه جهانی باید به صورت کامل آماده ارائه هر گونه کمک از جمله نظامی به دولت آشتی ملی لیبی در صورت درخواست آن باشد.

بر اساس این گزارش وزیر خارجه فرانسه در ادامه سخنان خود تصریح کرد: لیبی عامل نگرانی مشترک برای تمامی کشورهای منطقه و خارج از منطقه است و آشوبی که امروز حاکم است، به رشد سریع تروریسم کمک می کند.

وی در همین راستا افزود: این امر تهدیدی برای منطقه و اروپا محسوب می شود. داعش در سوریه و عراق در حال افول است اما در ابعاد میدانی در لیبی در حال پیشروی است.

ایرولت در بخش پایانی سخنان خود گفت: در صورتی که «فائز السراج» رئیس دولت آشتی ملی لیبی درخواست کمک کند، باید آماده ارائه کمک حتی در بُعد نظامی به دولت وی باشیم.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید