بقاع متبرکه کشور در روز طبیعت میزبان مردم هستند | اتاق خبر
کد خبر: 329247
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1395 - 21:05
سازمان اوقاف و امورخیریه اعلام کرد:
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در روز طبیعت بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص کشور که از ظرفیت‌های لازم فرهنگی، خدماتی و تفریحی برخوردارند، میزبان مسافران نوروزی هستند.

اتاق خبر- معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در روز طبیعت بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص کشور که از ظرفیت‌های لازم فرهنگی، خدماتی و تفریحی برخوردارند، میزبان مسافران نوروزی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری طرح آرامش بهاری در ۲۳۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه کشور در فروردین ماه جاری گفت: یکی از برنامه‌های پیش بینی شده در این طرح، میزبانی از مسافران و زائران نوروزی در روز سیزدهم فروردین ماه، روز طبیعت در بقاع متبرکه و امامزادگان است.

وی اضافه کرد: تمهیدات و اقدامات لازم جهت استقرار مردم و مسافران نوروزی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه دارای ظرفیت صورت گرفته و این اماکن مقدس روز سیزدهم نورو، آماده میزبانی از مردم و مسافران نوروزی خواهند بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به جایگاه طبیعت و اهمیت آن از دیدگاه قرآن و اهل بیت(ع) اظهار کرد: معمولا همه ساله جمع کثیری از مردم به واسطه عشق و ارادتی که به اهل بیت(ع) دارند در ایام تعطیلات به‌ویژه ایام نوروز به منظور بهره‌مندی از فضای معنوی و تفریحی در آستان‌های مقدس امامزادگان حاضر می‌شوند.

شرفخانی ادامه داد: به همین منظور و به منظور تأمین آرامش مردم در استفاده از فضای معنوی و تفریحی بقاع متبرکه و خدمت رسانی بهتر به زائران اقدامات لازم در این زمینه از سوی این سازمان صورت گرفته و آستان مقدس امامزادگان کشور که از ظرفیت مناسب تفرج‌گاهی و گردشگری برخوردار هستند، در روز طبیعت، آماده میزبانی و پذیرایی از مردم و مسافران نوروزی خواهند بود.

وی تصریح کرد: مسافران و گردشگران نوروزی، می‌توانند در روز طبیعت با حضور در جوار این آستانهای مقدس ضمن بهره‌مندی از فضای معنوی و زیارت امامزادگان عظیم الشأن از طبیعت پیرامون این بقاع نیز استفاده کنند.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید