گفت‌وگوهای حماس با مسئولان مصر ادامه می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 329306
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 06:46
هنیه:
نایب‌رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که این جنبش به گفت‌وگو با مسئولان مصر و دیدارهای دوجانبه به‌منظور برقراری روابط مسالمت آمیز ادامه می‌دهد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از خبرگزاری آناتولی، اسماعیل هنیه امروز جمعه طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه در شهر خان‌یونس گفت: نشست‌ها با مصر خوب بوده است اما برخی مسائل به پیگیری نیاز دارد و ما نیز در ابتدای راه قرار داریم.

وی تأکید کرد که حماس به گفت‌وگو با مسئولان مصر برای تکمیل رایزنی‌ها به‌منظور برقراری روابط مسالمت آمیز بین دو طرف و ایجاد کانالی برای اعتبار دوباره بخشیدن به قضیه فلسطین ادامه خواهد داد.

هنیه همچنین این دیدارها را خوب و شفاف توصیف کرد و اظهار داشت که حماس با تمام مسئولیت گفت‌وگو با مصر را ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، هیئت جنبش حماس چهارشنبه گذشته پس از دیدار با مسئولان مصر، از طریق گذرگاه زمینی رفح وارد نوار غزه شد.

هنیه در بخش دیگری از اظهاراتش بر حمایت از مرزهای مصر و عدم اجازه برای هرگونه تعرض به امنیت این کشور تأکید کرد و گفت که امنیت مصر، امنیت ماست.

نایب‌رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین اظهار داشت که گفت‌وگوها با جنبش فتح درباره سازوکارهای اجرای توافق آشتی همچنان ادامه دارد و طی روزهای آینده دیدارهای جدیدی انجام خواهد شد.

وی گفت که پرونده‌های متعددی هست که نیاز به تکمیل دارد. هنیه تصریح کرد که دو جنبش فتح و حماس درباره عدم افشای جزئیات گفت‌وگوهای مربوط به آشتی تا زمان حصول نتیجه نهایی توافق کرده‌اند.

هیئت‌های دو جنبش فتح و حماس شنبه گذشته دومین نشست خود در دوحه پایتخت قطر را برای بررسی سازوکار اجرای توافق آشتی و رفع موانع بر سر راه تحقق آشتی برگزار کردند.

روز 23 آوریل 2014 دو جنبش فتح و حماس توافق آشتی را امضا کردند که بر تشکیل دولت وفاق ملی و سپس برگزاری انتخابات ریاستی، مجلس قانونگذاری و شورای ملی به‌طور همزمان تأکید دارد.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید