خانه هلال، امسال در تمام روستاهای بالای 20 خانوار ایجاد می شود | اتاق خبر
کد خبر: 329369
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 14:18
دبیر کل جمعیت هلال احمر
دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: خانه هلال به منظور ایجاد آمادگی همگانی برای مقابله با بحرانها امسال در تمام روستاهای کشور ایجاد می شود و در گام بعدی این خانه ها در تمام محلات شهری نیز گسترش می یابد.

اتاق خبر-دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: خانه هلال به منظور ایجاد آمادگی همگانی برای مقابله با بحرانها امسال در تمام روستاهای کشور ایجاد می شود و در گام بعدی این خانه ها در تمام محلات شهری نیز گسترش می یابد.

علی احمدی روز شنبه درباره برنامه های این جمعیت در سال اقتصاد مقاومتی افزود: توسعه آموزش همگانی برای مقابله با بحرانها یکی از اهداف مهم جمعیت هلال احمر در سال اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: گسترش آموزش همگانی برای مقابله با بحرانها باید بر پایه توان مردم پیش برود به همین علت در سال جدید (1395)، ایجاد خانه های هلال در همه مناطق مسکونی روستایی و پس از آن در محلات شهری آغاز می شود.
احمدی گفت: اگر اقتصاد مقاومتی را درست فهمیده باشم،این نوع اقتصاد به معنای تکیه کردن بر توانمندی های داخلی و نیروی انسانی کارآمد، با تجربه و تحصیلکرده ایرانی است که در کشور چنین توانمندی هایی را در کافی داریم.
دبیر کل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید استفاده از قدرت مردم را سرلوحه کار قرار دهیم و از نظر تجهیزات،(اعم از تجهیزات الکترونیک یا حتی چادر و ملزومات امداد و نجات) نیز تا جای ممکن برای تامین نیاز کشور در پایگاهها و شعبه های جمعیت هلال احمر از تولیدات داخلی استفاده کنیم.

**هر خانواده، یک امدادگر
وی گفت: شعار جمعت هلال احمر« هر خانواده، یک امدادگر» است و برای تحقق این شعار در تمام روستاهای بالای 20 خانوار جوانان، داوطلبان و امدادگران آموزش های لازم را برای ارائه خدمات امداد و نجات می بینند و اگر در روستای خودشان نیز مشکل و حادثه ای رخ نداد،اعضای خانه هلال برای کمک به روستای همسایه در هنگام بحران و حوادث آماده هستند.
احمدی افزود: پس از تکمیل این طرح در سال 95 در روستاها، در گام بعدی، خانه های هلال در محلات شهری نیز ایجاد می شود.
سال 1395، سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا 

94106 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید