چرا دارندگان سیم کارتهای نو مزاحم تلفنی دارند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 329603
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 02:24
ایسنا نوشت: معاون وزیر ارتباطات به ارائه توصیه‌هایی به خریداران سیم‌کارت‌های جدید پرداخت که ممکن است برخی از آنها با وجود نو بودن دارای مزاحمان تلفنی باشند.

اتاق خبر - علی‌اصغر عمیدیان ظهر امروز در حاشیه دیدار نوروزی وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که در ماه‌های اخیر مشاهده شده عده‌ای از افراد اقدام به خرید سیم‌کارت‌های نو می‌کنند اما با این اتفاق مواجه می‌شوند که خط آنها دارای مزاحمان تلفنی بوده و پیش از آنها فرد دیگری صاحب آن خط بوده، اظهار کرد: اخیرا سامانه‌ای طراحی شده تا در قالب آن افراد بتوانند به طور دائم تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نام آنها فعال شده را رصد کرده و هر یک از آنها را صحیح نمی‌داند در همان لحظه درخواستی برای غیرفعال شدن آن ارسال کنند.

رییس سازمان تنظیم مقررات همچنین عنوان کرد: پیش از این مصوباتی داشتیم تا براساس آنها اگر فردی به مدت بیش از 90 روز از سیم‌کارت خود استفاده نکرد برای اپراتور این امکان وجود داشته باشد که پس از سه مرحله اخطار بتواند خط فرد را مسترد کند.

عمیدیان ادامه داد: برهمین اساس اگر سیم کارتی غیرفعال شود برای مدتی نزد اپراتور باقی می‌ماند و پس از آن بار دیگر به فروش می‌رسد. حال اگر فردی سیم کارتی خریداری کرده که به واسطه آن مزاحمتی برای او ایجاد شده است می‌تواند این موضوع را از طریق سامانه 195 پیگیری کند.

معاون وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود هم به ارائه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت شرکت‌های FCP پرداخت و گفت: تاکنون پروانه 12 شرکت FCP قطعی شده و پیش‌بینی می‌کنیم تعداد این شرکت‌ها به 18 شرکت برسد.

وی ادامه داد: امیدواریم در سال 1395 این شرکت‌ها فعال شوند و مشکلات ما در بخش دسترسی مردم به واسطه فعالیت آنها برطرف شود، چرا که اکنون ما در بخش‌های زیرساختی مشکلی نداریم، اما در دسترسی مردم به خدمات دارای مشکلاتی هستیم که با فعال شدن این شرکت‌ها امکان دسترسی مشترکان به سرعت مطلوب فراهم خواهد شد.

رییس سازمان تنظیم مقررات همچنین به ارائه‌ی توضیحاتی درباره اپراتورهای مجازی تلفن همراه پرداخته و عنوان کرد: تا امروز برای 11 شرکت MVNO موافقت اصولی صادر شده که این شرکت‌ها فرصت دارند ظرف شش ماه اینده با اپراتورهای تلفن همراه به نتیجه برسند تا این نتیجه به صدور پروانه آنها منجر شود.

عمیدیان همچنین پیش‌بینی کرد: تعداد موافقت‌های اصولی صادر شده در این زمینه در سال جاری به 15 تا 18 مورد برسد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید