در تجمع‌های غیرقانونی بروکسل بیش از 100 تن بازداشت شدند | اتاق خبر
کد خبر: 329714
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 17:07
پلیس بلژیک در پی اعتراضات ضد مسلمانان و درگیری راستگراها با جوانان مسلمان در منطقه بدنام "مولنبیک" وادار به جدا کردن آنها شد. این منطقه محل سازمان‌دهی حملات اخیر به فرودگاه و متروی بلژیک بوده است. سراسر بروکسل هم شاهد اعتراضات غیرقانونی بود.

اتاق خبر - به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، در بحبوحه نگرانی‌های امنیتی درباره تکرار اقدامات تروریستی و ادامه اعتراضات خشونت‌بار، تمام گردهمایی‌های سیاسی روز شنبه از سوی اداره منطقه‌ای بروکسل ممنوع اعلام شد.

 

با این حال بیش از 400 فعال راستگرا که بسیاری از آنها اعضای گروه‌های حامی فوتبال بودند، در حومه بروکسل تجمع کرده و سپس به سمت مولنبیک که حدود 40 درصد آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند، حرکت کردند.

این گروه که با در دست داشتن بنر "این کشور ماست" وارد شدند، شعارهای ضد اسلامی و ضد مهاجرتی سر می‌دادند و فروشگاه‌ها از ترس تعطیل کردند. پس از آن جوانان منطقه که عمدتا اصلیت شمال آفریقا دارند، در اقدامی خودجوش برای مقابله با راستگرایان تجمع کردند. ویدیویی که در یوتیوب منتشر شده نشان می‌دهد که معترضان با دویدن در خیابان‌ها شعار "نازی‌ها را بکشید" سر می‌دادند و پلیس مجبور به مداخله و جدا کردن دو طرف شده است.

در پی درگیری‌ها پلیس بلژیک بیش از 100 تن از معترضان را بازداشت کرد. در همین حال گروهی دیگر از معترضان ضد فاشیست با سر دادن شعارهایی اقدامات راستگرایان را محکوم کردند که گرچه اعتراضاتشان صلح‌آمیز بود اما پلیس آنها را متفرق کرد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید