هیچ پناهجویی اجازه نیافت که وارد خاک اتریش شود | اتاق خبر
کد خبر: 329946
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 08:37
اسلوونی :
مقامات اسلوونی امروز اعلام کردند با وجود انتقاد های آلمان و اتحادیه اروپا نسبت به بسته شدن مرزهای اسلوونی با اتریش , مرزهای این کشور کماکان بسته خواهد بود و از اول ماه مارس سال جاری نیز به هیچ پناهجویی اجازه ورود به خاک اتریش داده نشده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، رییس پلیس شهر مرزی اتریش ''اشتیریان'' واقع در استان گراتز نیز تاکید کرد که مرز های کشورش به شدت تحت کنترل پلیس و ارتش قرار گرفته است و تاکنون موردی در خصوص ورود غیر قانونی پناهجویی به اتریش گزارش نشده است .

وی افزود احتمال می رود که بعد از ثبت نام پناهجویان در اسلوونی آنها از مسیر دیگری به سمت ایتالیا حرکت کنند چرا که تمامی مرز های بالکان به سمت اتریش بسته شده است.

به گفته این مقام پلیس , طبق توافقی که بین وین - لیوبلیانا به امضاء رسیده است مرزهای هر دو کشور تا ماه می بسته است. هرچند این بسته بودن مرز ها منجر به ترافیک شدید در راه های جاده ای منتهی به هر دو طرف شده است.

پیشتر دولت اتریش با اجرای قانونی جدید، تعداد پناهجویانی را که روزانه می توانند به این کشور وارد و ثبت نام شوند، محدود کرده بود.

بر اساس محدودیت های تازه، روزانه به درخواست پناهندگی حداکثر80 نفر در مرز جنوبی اتریش رسیدگی می شود.

این اقدام اتریش با مخالفت هایی در اروپا روبه رو شده و کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجران نیز آن را 'ناهماهنگ' با قوانین این اتحادیه توصیف کرده است.

وزیر دفاع اتریش نیز در پاسخ به انتقاد های وارد شده از طرف اتحادیه اروپا به کشورش تاکید کرده بود که با توجه به بی تدبیری اتحادیه اروپا برای کنترل مرزهای خارجی و عدم هرگونه ساماندهی نیروهای خود برای جلوگیری از ورود پناهجویان, اتریش و اسلوونی تصمیم گرفتند که طی یک برنامه وطرح موسوم به ''فرانتکست'' ساختارهای لازم را برای بسته بودن مرز ها و اجرای بازگرداندن پناهندگان، فراهم کنند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید