انتشار منشور محیط زیست تشکل‌های مردم نهاد | اتاق خبر
کد خبر: 330011
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 13:45
مدیر دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از انتشار منشور محیط زیست تشکل‌های مردم نهاد خبر داد.

اتاق خبر: محمد درویش ، با اشاره به اینکه در دوره بازگشت معصومه ابتکار به سازمان محیط زیست 413 NGO محیط زیستی وجود داشت، گفت: طی دو سال اخیر تعداد NGO ها به 780 رسیده و رشد چشم‌گیر و دو برابری داشته‌اند.

ارتقای کیفی تشکل‌ها رویکرد سازمان محیط زیست

وی با بیان اینکه در سال 94 سیاست‌ سازمان محیط زیست و دفتر مشارکت‌ها حرکت به سمت ارتقای کیفی تشکل‌ها بود، اظهار کرد: تلاش کردیم در هر فصل حداقل یک بار همه نمایندگان تشکل‌ها دور هم جمع شوند و اساتید حرفه‌ای حوزه‌های محیط زیستی آموزش‌هایی را به آنها دهند تا NGOها بتوانند از نظر ساختاری قدرتمند شوند، همچنین در این سال شورای هماهنگی و شبکه تشکل‌های مردم نهاد هر استان تشکیل شد.

انتشار منشور فعالیت‌های مدنی در حوزه محیط زیست

مدیر دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه در حال تدوین منشور فعالیت‌های مدنی در حوزه محیط زیست هستیم، گفت: این منشور می‌تواند نقشه راه NGO ها باشد و نحوه عملکرد و شرایط ارتقای ارزش‌های آنها را مشخص کند که به کمک صاحبنظران در هسته مشورتی تشکل‌های مردم نهاد، در حال پیگیری این منشور هستیم.

درویش با تاکید بر اینکه منشور محیط زیست تشکل‌های مردم نهاد حداکثر تا پایان فروردین منتشر خواهد شد، گفت: ویرایش اول این منشور در این بازه منتشر می‌شود و در اختیار همه تشکل‌ها قرار می‌گیرد و نظرات آنها اخذ و جمع بندی و ویرایش دوم منتشر می‌شود.

محیط زیستی ترین استان کشور

وی در پایان با اشاره به اینکه به نسبت جمعیت، بیش ترین تشکل برای استان ایلام است، گفت: ایلام با 500 هزار نفر جمعیت، NGO 40 فعال دارد ولی استان خراسان رضوی با حدود 5 میلیون نفر جمعیت تنها پنج NGO دارد.

منبع: ایسنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید