نظامیان اندونزی برای مقابله با ابوسیاف آماده ورود به خاک فیلیپین شدند | اتاق خبر
کد خبر: 330109
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 20:14
ایرنا نوشت: نیروهای نظامی ویژه اندونزی در منطقه مرزی 'تاراکان' در کالیمانتان شمالی برای اقدام به منظور آزادسازی 10 گروگان اندونزیایی گروه تروریستی ابوسیاف در فیلیپین به حالت آماده باش در آمدند.

اتاق خبر - نیروهای نظامی ویژه اندونزی در منطقه مرزی 'تاراکان' در کالیمانتان شمالی برای اقدام به منظور آزادسازی 10 گروگان اندونزیایی گروه تروریستی ابوسیاف در فیلیپین به حالت آماده باش در آمدند و در انتظار مجوز مقامات مانیل بسر می برند.


تارنمای 'جاکارتا گلوب' روز دوشنبه اعلام کرد که 'رتنو مرسودی' وزیر امور خارجه اندونزی به منظور هماهنگی و بحث با 'خوزه رنه آلمندراس' همتای فیلیپینی به مانیل پایتخت فیلیپین سفر کرده است. 'جوکو ویدودو' رئیس جمهور اندونزی نیز می گوید که از نزدیک بر تحولات نظارت دارد.
گروه تروریستی ابوسیاف روز شنبه هفته گذشته 10 خدمه دو یدک کش را که 7 هزار تن زغال سنگ به فیلیپین منتقل می کردند ربوده و برای آزادی آنها تقاضای یک میلیون و 80 هزار دلار باج کرد، اما مقامات جاکارتا تاکید دارند به تروریست ها باج نمی دهند.
مالزی نیز امروز گزارش داد یکی از این یدک کش ها در نزدیکی 'لحد داتو' در ایالت صباح این کشور پیداشده است.
مقامات اندونزی 'رویکرد نرم' را در اولویت اقدامات برای آزادی 10 گروگان ابوسیاف قرار دادند، اما جوکو ویدودو گفت که نیروهای ارتش اندونزی در حال حاضر در منطقه مرزی 'تاراکان' در حالت آماده باش بوده و آماده انجام عملیات هستند.
وی گفت که وزیر امور خارجه اندونزی باید مجوز مجلس فیلیپین را برای ورود نیروهای اندونزی کسب کند. حدود 500 نیروی نظامی اندونزی نیز از روز یکشنبه رزمایشی را منطقه مرزی با فیلیپین آغاز کردند.
'سوتیوسو' رئیس سازمان اطلاعات دولت اندونزی نیز اعلام کرد 10 اندونزیایی گروگان گرفته شده در سلامت بسر می برند و همراه با گروگان هایی از بلژیک، کانادا و نروژ هستند.
گروه ابوسیاف مدت زمان طولانی است که اقدام به آدم ربایی، گردن زدن گروگان ها، بمب گذاری و اخاذی می کند.
این گروه که تاثیر عمده ای بر سایر گروه های تروریستی در جنوب شرقی آسیا گذاشته است برای آزادی گروگان های اندونزی خواستار باج یک میلیون و 80 هزار دلاری است.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید