رژيم صهيونيستي 8 منزل فلسطيني را در كرانه باختري تخريب كرد | اتاق خبر
کد خبر: 330205
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 02:35
نظاميان رژيم صهيونيستي روز دوشنبه، 8 منزل فلسطيني از جمله منزل سه شهيد را در استان هاي جنين، نابلس، الخليل و بيت المقدس تخريب كردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، بولدزرهاي رژيم صهيونيستي بامداد دوشنبه منازل سه شهيد فلسطيني را به بهانه اجراي عمليات عليه صهيونيست ها منطقه باب العامود در شهر بيت المقدس اشغالي تخريب كردند.

منابع محلي اعلام كردند كه در جريان مقابله ساكنان محلي با تخريب منازل، ميان نظاميان صهيونيست و فلسطينيان درگيري به وجود آمد و در اين درگيري دو جوان فلسطيني زخمي شده و به بيمارستان منتقل شدند، همچنين ده ها نفر ديگر بر اثر استنشاق گاز اشك آور دچار اختناق و گرفتگي نفس شدند.

نظاميان رژيم صهيونيستي حدود يك هفته پيش منازل فلسطينيان را براي تخريب شناسايي كرده بودند.

يك مقام محلي فلسطين تخريب منازل شهروندان فلسطيني از سوي نظاميان صهيونيست را محكوم كرد و گفت: اين اقدام هاي تجاوزگرانه به منظور آواره كردن ساكنان اصلي و سلطه بر اراضي فلسطينيان و شهرك سازي انجام مي گيرد.

در سال 2015 نيز بيش از 600 هكتار از اراضي فلسطين در مناطق مختلف كرانه باختري مصادره و 645 منزل ويران شد كه در نتيجه آن 2 هزار و 180 نفر آواره شده و يا آسيب ديدند كه يكهزار و 108نفر از آنها كودك هستند.

780 منزل فلسطيني ازسوي رژيم صهيونيستي اخطار تخريب دريافت كرده و بررسي هاي ميداني نشان مي دهد كه بيش از 60 درصد فلسطينيان به ساخت واحد مسكوني جديد نياز دارند.

از بين بردن آثار فرهنگي و تاريخي فلسطين از ديگر اهداف تجاوزگرانه صهيونيست ها به شمار مي رود. بيش از 53 درصد از آثار باستاني فلسطين در منطقه موسوم به «جيم» در كرانه باختري واقع شده كه رژيم صهيونيستي مانع از هر گونه كاوش و ترميم اين آثار مي شود.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید