پخش سری جدید انیمیشن «شنگول آباد» از شبکه کودک‌ونوجوان | اتاق خبر
کد خبر: 330308
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 08:59
سری دوم مجموعه انیمیشنی «شنگول آباد» در کنداکتور شبکه کودک و نوجوان قرار گرفت.

به گزارش اتاق خبر، این مجموعه کارگردانی سلمان طاهری و امیرحسین داودی در 18 قسمت 15 دقیقه‌ای در مرکز صبا تولید شده و قصه‌هایی برگرفته از  حکایت های قدیمی ایرانی را به زبانی امروزی برای نوجوانان روایت می‌کند؛ داستان هایی که همگی با شخصیت های حیوانی در جنگلی به نام شنگول آباد اتفاق می افتد.

نگاه ویژه این مجموعه به داستان های کهن ایرانی و استقبال مناسب بینندگان باعث شد مرکز صبا قسمت های دوم این مجموعه را تولید کند.

امیرحسین داودی در مورد این مجموعه می گوید: بازخورد خوبی داشتیم. علاقه مندان زیادی که مستقیما با مرکز صبا تماس می گرفتند و نظر می دادند و حتی خواهان لوح فشرده مجموعه بودند. به نظر می آمد شخصیت های شنگول آباد جای خودشان را بین بینندگان باز کرده اند.

وی در مورد تفاوت های دو قسمت از این مجموعه نیز گفت: کار مثل قسمت های اول برپایه قصه های قدیمی ایرانی است که بازنویسی شده و حتی گاه برای دراماتیزه شدن تغییر کرده اند. اما فضای کلی مثل همان قسمت های اول است فقط تعدادی شخصیت حیوانی اضافه شده اند.

شنگول آباد نام جنگلی است که در آن حیوانات معروف قصه ها زندگی می کنند. اتفاقاتی که برای این حیوانات می افتد، براساس قصه های قدیمی ایران و جهان است که در فضایی شاد و با نگاهی طنز بازنویسی شده اند. این مجموعه در 18 قسمت 15 دقیقه ای تهیه شده و آماده پخش است.

کارگردانی این مجموعه توسط امیرحسین داودی و سلمان طاهری انجام شده و سرپرستی نویسندگان به عهده گیتی صفرزاده بوده است. همچنین کار گردآوری قصه های قدیمی برای استفاده در فیلمنامه ها توسط پوپک صابری فومنی انجام شده است.

موسسه فرهنگی هنری گل آقا مجری طرح این مجموعه است که برای گروه سنی کودک آماده شده اند.

مجموعه انیمیشن «شنگول آباد 2» هر شب ساعت 21:30 وتکرار آن روز بعد ساعت 17:30 از شبکه کودک و نوجوان پخش می‌شود.

منبع:فارس

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید