پیونگ یانگ تدابیر امنیتی مرزهای خود با چین و كره را تشدید كرد | اتاق خبر
کد خبر: 330598
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 02:10
وزارت امنیت كره شمالی امروز سه شنبه از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی و آماده باش نیروهای مسلح این كشور در مرزهای مشترك با چین و كره جنوبی خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، به نظر می رسد این تصمیم با توجه به نزدیك شدن به زمان برگزاری كنگره بزرگ حزب حاكم «كارگر» كره شمالی كه احتمالا برای هفتم ماه می (18 اردیبهشت) برنامه ریزی شده، صورت گرفته باشد.

گزارش ها حاكی است كه كره شمالی تمامی مبادی ورودی و خروجی مرزهای خود با چین و كره جنوبی را تحت نظارت شدید گرفته تا مبادا گروه هایی از مردم قصد فرار به آن سوی مرزها و پناهندگی در دو كشور یاد شده را داشته باشند.

وزارت امنیت كره شمالی امروز در پیامی برای «كیم جونگ اون» رهبر این كشور گفته است كه هر اقدامی لازم باشد برای حفظ امنیت كشور صورت خواهد گرفت.

در این پیام آمده است كه تدابیر امنیتی در سراسر كشور بویژه در نوار مرزی با چین و كره افزایش خواهد یافت تا اجلاس بزرگ حزب حاكم كره شمالی به بهترین شكل برگزار شود.

حزب حاكم برای اولین بار در 36 سال گذشته قصد دارد كنگره برگزار كند و انتظار می رود 3 هزار نماینده در آن شركت كنند و رهبر كره شمالی سیاست های آتی كشورش را در این اجلاس تشریح كند.

خبرگزاری یونهاپ از كره گزارش كرده است كه به دلیل تدابیر شدید امنیتی در كره شمالی چنانچه افرادی از این كشور قصد داشته باشند با تلفن های همراه با خویشاوندان خود در مرز جنوبی تماس بگیرند،دستگیر خواهند شد.

چند روز پیش اعلام شد كه كره شمالی رسما فعالیت شبكه های اجتماعی از جمله توییتر، فیس بوك و یوتیوب را مسدود كرده و حتی خارجیان نیز از دسترسی به آن منع شده اند.

گزارش خبرگزاری كره ای حاكی است كه كره شمالی فشارها بر مردم را در داخل پیش از برگزاری اجلاس كنگره افزایش داده است.

اگرچه این گزارش ها چندان معتبر به نظر نمی رسد اما «یونهاپ» مدعی شده است كه دولت با راه اندازی برنامه ای با عنوان «وفاداری به دولت و حكومت»، از خانواده‌های كره شمالی خواسته است با تحویل یك كیلوگرم برنج به دولت، وفاداری خود را به حكومت نشان دهند.

اخبار در باره وضعیت حقوق بشر نامطلوب در كره شمالی همزمان با سفر «رابرت كینگ» فرستاده آمریكا در امور حقوق بشر كره شمالی به سئول منتشر می شود.

رسانه های كره ای نوشته اند كه او از روز گذشته (دوشنبه) سفر پنج روزه اش به این كشور را آغاز كرده و در حال گفت وگو با مقام های كره ای در باره وضعیت حقوق بشر در كره شمالی است.

پارلمان كره ماه گذشته میلادی قانونی را پس از سال ها بحث و جدل تصویب كرد كه اجازه تاسیس بنیادی برای جمع آوری اطلاعات و اسناد مرتبط با حقوق بشر كره شمالی می دهد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل هم ماه قبل قطعنامه ای در باره وضعیت حقوق بشر كره شمالی تصویب و دو كارشناس برای رسیدگی مستقل به امور حقوق بشری آن كشور تعیین كرد.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید