پوتین خواستار آتش‌بس در قره‌باغ شد | اتاق خبر
کد خبر: 330635
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 04:45
«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در تماس تلفنی با روسای جمهور آذربایجان و ارمنستان، ضمن تأکید بر ادامه میانجیگری مسکو در بحران قره‌باغ، از طرفین خواست که به آتش‌بس احترام بگذارند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، با ادامه بحران در قره‌باغ، کشورهای همسایه بر شدت تعاملات دیپلماتیک با هدف بازگرداندن آرامش به آسیای میانه افزوده‌اند.

بر اساس اعلام دفتر ریاست‌جمهوری روسیه، «ولادیمیر پوتین» امروز در تماسی که با ابتکار عمل مسکو برقرار شده بود، با «الهام علی‌اُف» و «سرژ سرکیسیان» همتایان آذربایجانی و ارمنستانی خود در این خصوص مذاکره کرد.

بر اساس گزارش کرملین، رئیس‌جمهور روسیه همچنین با ابراز نگرانی شدید از درگیری‌های نظامی که تاکنون تلفات بالایی بر جای گذاشته، از طرفین خواسته که با تضمین فوری توقف درگیری‌ها، مفاد توافق پیشین آتش‌بس دوجانبه را رعایت کنند.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین تأکید کرده که کشورش برای عادی‌شدن مجدد شرایط، به میانجیگری بین آذربایجان و ارمنستان ادامه خواهد داد.

راهکار پیشنهادی پوتین به رهبران دو کشور متخاصم برای بازگشت آرامش به منطقه، شروع مذاکرات زیر نظر گروه تماس مینسک بوده است.

پوتین و روسای جمهور آذربایجان و ارمنستان، در انتها بر ادامه تماس‌ توافق کرده‌اند.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید