Performancing Metrics

توسعه اقتصادی تهدید جدی برای میراث طبیعی جهان | اتاق خبر
کد خبر: 330853
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 19:59
صندوق جهانی طبیعت (WWF) اعلام کرده که نیمی از مناطق میراث طبیعی جهان به دلیل اقدامات توسعه‌ای در معرض تهدید قرار دارد.

اتاق خبر: نزدیک به نیمی از مناطق جهان که به عنوان نواحی حائز اهمیت برای طبیعت شناخته شده هستند به دلیل توسعه صنعتی در معرض تهدید قرار دارند.

این مناطق همچون دیواره بزرگ مرجانی استرالیا، دره گرندکنیون در آمریکا و پناهگاه‌های پاندا در سیچوآن چین به عنوان میراث فرهنگی جهان تحت حفاظت و حمایت سازمان ملل متحد قرار دارند.

هر چند اقداماتی همچون استخراج سوخت‌های فسیلی و قطع غیرقانونی درختان، تخریب زیستگاه‌های باارزش را به دنبال دارد. به گفته کارشناسان این مناطق جهان اقدامات حفاظتی مورد نیاز و متناسب دریافت نمی‌کنند. این میراث‌های طبیعی از طریق منابع طبیعی و گردشگری به اقتصاد کمک و شرایط امرار معاش میلیون‌ها انسان را فراهم کرده و همچنین از برخی از با ارزش‌ترین اکوسیستم‌های زمین حمایت می‌کنند.

از میان 229 میراث طبیعی جهان دست‌کم 114 مورد آنها به دلیل اهمیتی که برای زیستگاه‌های طبیعی و جانوران و گیاهان دارند شناخته شده هستند اما اکنون در معرض خطرات ناشی از استخراج سوخت‌های فسیلی یا دیگر فعالیت‌های اقتصادی قرار دارند.

به گزارش روزنامه گاردین، منتقدان معتقدند که سازمان ملل متحد اقدامات کافی برای حفاظت از میراث طبیعی جهان در نظر نگرفته است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید