پیشنهاد وزیر دفاع آمریکا برای بازسازی «عمیق» ارتش و تغییرات ریشه‌ای در عملیات ضد داعش | اتاق خبر
کد خبر: 330942
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 22:24
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که ارتش کشورش به عنوان "قوی‌ترین" ارتش در جهان نیاز به بازسازی عمیق دارد تا بتواند با تهدیدات و خطرات جهانی مثل داعش مقابله کند.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری فرانسه، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در سخنرانی خود در مقابل مرکز پژوهش‌های "سی سی ای اس" در واشنگتن گفت: جنگ علیه داعش نشان داد که باید فرماندهای نظامی خاورمیانه، اروپا و آفریقا و رهبران عملیات ویژه تلاش‌های خود را بیش از هر زمان دیگری هماهنگ کنند.

وی پیشنهاد داد که ارتش آمریکا به عنوان "قوی‌ترین" ارتش جهان از نو بازسازی شود تا توان مقابله با تهدیدات و خطرات جهانی مثل داعش را داشته باشد.

پیشنهاد بازسازی ارتش به تقویت قدرت رئیس هیئت ستاد در مقابل فرماندهان نظامی در خارج منجر می‌شود که از نفوذ بسیار زیادی برخوردارند.

براساس پیشنهاد وی فرماندهان این مناطق نظامی باید تنها از ژنرال‌های سه ستاره باشند.همچنین این پیشنهاد به هیئت ستاد ارتش آمریکا این امکان را می‌دهد که دستوراتی درباره چگونگی توزیع امکانات در میان فرماندهان نظامی مختلف بدهد.

پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز اعلام کرد که اشتون کارتر درحال حاضر مشغول بررسی گزینه‌های مختلف برای تسریع در عملیات علیه داعش است که از جمله آن اصلاح عملیات هوایی است.

 وی گفت: این گزینه‌ها شامل تمامی مسائل از جمله تجهیزات مهندسی و تعداد جدیدی از مربیان و اصلاح عملیات هوایی است. وی برای استفاده از این فرصت‌ها تلاش می‌کند. همه چیز چه عملیات هوایی و چه زمینی در آینده تغییر خواهد کرد.

 وی گفت: از طریق این اصلاحات می‌توان برای مشخص کردن بهترین اهداف به فضل بهبود داده‌های اطلاعاتی تلاش کرد. آمریکا به اطلاعات جدیدی درباره افراد دست یافته است.

 اصلاحاتی که قبلا در عملیات ائتلاف آمریکا صورت گرفت به هدف قرار دادن زیرساخت و منابع مالی داعش از جمله مراکز نفتی این گروه و از پای درآوردن سرکرده‌های برجسته این گروه منجر شد.

 آمریکا از مدت‌ها پیش حدود 200 نیروی عملیات ویژه خود را به عراق فرستاده است که مأموریت شناسایی انجام می‌دهند. این کشور همچنین 50 نیروی ویژه در سوریه دارد.

ایسنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید