مخالفت کنگره با تلاش دولت اوباما برای تسهیل معاملات دلاری ایران | اتاق خبر
کد خبر: 331045
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 04:33
اقدام احتمالی اوباما در نطفه خفه می‌شود؟
دو سناتور جمهوری‌خواه پس از شنیدن شایعات احتمال تسهیل معاملات دلاری ایران با دستور «اوباما»، پیش‌نویس قانونی را برای ممنوعیت این اقدام احتمالی نوشته و تقدیم می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، پس از آنکه رسانه‌های آمریکایی از «احتمال» صدور مجوز معامله دلاری دولت‌ها و بانک‌های خارجی با ایران خبر دادند، نمایندگان جمهوری‌خواه اعلام کردند که با تنظیم پیش‌نویس قانونی جدید قصد دارند، جلوی این «احتمال» را بگیرند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، سناتور «مارکو روبیو» و سناتور «مارک کِرک» امروز پیش‌نویس قانونی را به سنا تقدیم می‌کنند که وزارت خزانه‌داری آمریکا را از صدور مجوز معامله دلاری با ایران برای بانک‌های خارجی، منع می‌کند.

در این پیش‌نویس که با عنوان «جلوگیری ایران از دسترسی به دلار ایالات‌متحده آمریکا در سال 2016» به سنا تقدیم شده، مفرهای قانونی برای صدور مجوز استفاده از دلار در معاملات خارجی‌ها و طرف‌های ایرانی، بسته شده است.

«مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چند روز پیش گفته بود که استفاده ایران از دلار به معنای ورود این کشور به نظام مالی آمریکا نیست و مانعی برای آن وجود ندارد.

«جان کری» هم گفته بود که ایران «استحقاق» دسترسی به دلار را دارد و دولت آمریکا در صدد ایجاد امکان معامله دلاری بانک‌های آمریکایی با این کشور است چرا که «ایران به تعهدات هسته‌ای خود عمل کرده است.»

ایران علاوه بر سیمان‌اندود کردن مخزن نیروگاه آب‌سنگین اراک، اورانیوم غنی‌شده خود را نیز بار هواپیما کرد و به روسیه فرستاد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید