Performancing Metrics

وزیر شیلات ایسلند، نخست وزیر شد | اتاق خبر
کد خبر: 331197
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 18:40
پس از استعفای نخست‌وزیر ایسلند در پی افشای اسناد پاناما، دولت این کشور تا برگزاری انتخابات زودهنگام در پاییز سال جاری نخست‌وزیر موقت را معرفی کرد.

اتاق خبر- پس از استعفای نخست‌وزیر ایسلند در پی افشای اسناد پاناما، دولت این کشور تا برگزاری انتخابات زودهنگام در پاییز سال جاری نخست‌وزیر موقت را معرفی کرد.

با این حال هنوز مشخص نیست که آیا معرفی سیگوردور اینگی جوهانسون، وزیر اسبق شیلات و کشاورزی ایسلند به عنوان جانشین دیوید گانلاگسون، نخست‌وزیر مستعفی این کشور بتواند هزاران معترض ایسلندی را که به خیابان‌ها آمده‌اند راضی کند یا خیر.

گانلاگسون روز سه‌شنبه پس از آنکه اسناد افشا شده پاناما نشان دادند همسرش مالک شرکتی خارجی است که میلیون‌ها دلار متعلق به بانک‌های ورشکسته این کشور را در خود دارد، استعفا داد.

دولت ایسلند اعلام کرده است،‌ تصمیم برای برگزاری انتخابات زودهنگام در فصل پاییز به این نهاد فرصت می‌دهد تا بزرگترین تغییر در سیاست‌های اقتصادی این کشور را عملی کرده و به سیاست‌های کنترلی که برای تضمین وضعیت اقتصادی این کشور در بحران 2008 تعیین شده بود، خاتمه دهد.

در این میان حزب اپوزیسیون ایسلند به دنبال صدور رای اعتماد برای دولت است که احتمالا به تغییری بزرگ در فضای سیاسی این کشور می‌انجامد.

چندین هزار تن از مردم این کشور 330 هزار نفری طی روزهای اخیر با تجمع در برابر پارلمان ایسلند خواهان انحلال دولت شده بودند.

در همین حال نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، حزب ضدساختارگرای "پایرت" که پیش از این اقبالی در جوامع اروپایی نداشت اکنون پیشتاز است.

منبع: ایسنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید