نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی | اتاق خبر
کد خبر: 331215
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 21:13
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وظایف نظارتی این مرکز گفت: در سال جاری بر حسن اجرای سیاست‌های کلی کشور به ویژه اقتصاد مقاومتی نظارت خواهد شد.

اتاق خبر:محسن رضایی ظهر پنجشنبه در دیدار با آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید که در بنیاد علوم وحیانی اسرا برگزار شد، با تبریک سال نو اظهار داشت: امیدوارم در سال جدید شاهد موفقیت‌های روزافزون ایران اسلامی و همچنین کم شدن رنج و مهنت مسلمین در سراسر عالم باشیم.

وی با اشاره به برنامه‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال گذشته، افزود: سیاست‌های کلی محیط زیست در سال گذشته تدوین شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: در زمینه محیط زیست کشور ما دارای مشکلات فراوانی است و بسیاری از شهرها با مشکلاتی همانند گرد و غبار، کمبود آب و مشکلات زیست محیطی مواجه هستند که رهبر معظم انقلاب بر تدوین سیاست‌های کلی محیط زیست تأکید کردند.

وی عنوان کرد: سیاست‌های کلی خانواده نیز در مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شد و برای تصویب نهایی به رهبر معظم انقلاب تقدیم شد.

رضایی به نقش نظارتی مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و گفت: نظارت بر نحوه اجرای سیاست‌های کلی نظام وظیفه این مجمع است و طی سال جاری بر حسن اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نظارت خواهد شد تا به اقدام و عمل برسد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جدید قرار بود که برنامه توسعه ششم اجرایی شود که به دلایل مختلفی از جمله برگزاری انتخابات مجلس اجرای برنامه پنجم یکسال دیگر تمدید شد و اجرای برنامه ششم از سال آینده در دستور کار خواهد بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: در برنامه ششم ۱۳۰ سیاست پیشنهاد شد که در نهایت ۸۵ سیاست تصویب شد و امروز نیز برنامه‌های مختلف آن در مجلس شورای اسلامی و دولت در حال تدوین است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید