پارک کنید و شارژ کنید | اتاق خبر
کد خبر: 331249
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1395 - 01:00
دپارتمان انرژی آزمایشگاه ملی اوک ریج (ORNL) در حال ساخت یک شارژ بی سیم خودرو است

به گزارش اتاق خبر به نقل از  اخبار خودرو ، محققان لابراتوار ملی آک‌ریج یا ORNL در حال پیشرفت در زمینه ساخت شارژر وایرلس برای اتومبیل‌ها هستند. اخیراً بحث اتومبیل‌های الکتریکی با ارائه امکان پیش خرید تسلا ۳ داغ شده؛ اما باید این نکته را در نظر داشت که پس از تحویل این اتومبیل‌ها باید آن‌ها را به جایی متصل و شارژ کنید. پیدا کردن شارژر و پریز مخصوص این اتومبیل‌ها هنوز برای افرادی که می‌خواهند از این اتومبیل‌ها استفاده کنند، موضوعی مبهم است.

۰۰۸۷-footofan_com

آمریکا در حال حاضر تقریبا ۱۰۰ هزار ایستگاه شارژ دارد و اگر تسلا مدل ۳ هم وارد بازار شود، به ایستگاه‌های بسیار بیشتری نیاز خواهد داشت .

لابراتوار ملی آک‌ریج یا ORNL به تازگی شارژ بی سیم ۲۰ کیلووات با راندمان ۹۰ درصد را به ثبت رسانده که سه برابر نرخ اکثر سیستم های پلاگینی که امروزه مورد استفاده قرار می گیردند است . تویوتا، سیستم های سیسکو، Evatran، و مرکز تحقیقات خودرو دانشگاه بین المللی کلمسون در این تکنولوژی کمک کرده اند.

در حقیقت سرعت شارژ از این طرق قابل توجه است و سه بار سریع تر از شارژر های خانگی  است، اما هدف بعدی از پروژه مشترک ORNL قابلیت شارژ بی سیم ۵۰ کیلووات است. قدرت بالاتر برابر است با شارژ سریعتر ایستگاه های شارژ و هممچنین قدرت شارژ به اندازه کافی برای کامیون ها و دیگر خودروهای سنگین .

راحتی و سادگی کلید توسعه سیستم های بی سیم هستند .در حقیقت ، آن ها باید آنقدر ساده باشند که راننده به آسانی به محل شارژ برود و نیاز به ترک ماشین نباشد .
با این حال، از آنجا که قدرت از طریق هوا منتقل می شود ، بایستی یک سیستم ایمنی با اولویت بالا وجود داشته باشد .طبق گفته محققان این مؤسسه میدان‌های مغناطیسی به کار گرفته شده در روند شارژ وایرلس متمرکز شده و محافظت می‌شوند تا ایمنی کاربران تأمین شود.

رویایی خواهد شد زمانی که ما بتوانیم باتری های ماشین مان را شارژ کنیم ، در حالی که در حرکت هستیم ، اما نکته ای که وجود دارد این است که  شارژ در حرکت نیاز به خیابان یا جاده های مجهز دارد و تعهد مالی آن بسیار بیشتر از ایستگاه های شارژ ثابت است.

94105

 منبع : digitaltrends

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید