قیمت طلا افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 331261
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1395 - 02:15
پس از آنکه صورت مذاکرات نشست ماه قبل فدرال رزرو آمریکا که دیروز منتشر شد نشان داد که این بانک با احتیاط به مقوله افزایش نرخ بهره نگاه می کند و ارزش دلار در برابر ین به پایین ترین رقم در ۱۷ ماه گذشته رسید، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری میزان، صورت مذاکرات اعضای فدرال رزرو آمریکا در روزهای 15 و 16 مارس نشان داد که سیاستگذاران در این باره بحث کرده اند که آیا افزایش نرخ بهره در ماه آوریل لازم است یا نه. البته در این نشست در این باره اجماع حاصل شده که ریسک های ناشی از کاهش رشد اقتصاد جهانی اقتضا می کند که رویکردی احتیاطی در پیش گرفته شود.
 
سیاستگذاران این سیگنال را مخابره کرده اند که آنها انتظار دارند دو بار در سال جاری میلادی افزایش نرخ بهره اتفاق بیافتد، اما زمان این افزایش ها هنوز مشخص نیست.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش 0.7 درصدی در جلسه قبل امروز با نیم درصد افزایش به 1228 دلار و 20 سنت رسید. قیمت طلا در سه ماهه نخست امسال 16 درصد افزایش یافته که ناشی از امیدواری ها به تاخیر در افزایش نرخ بهره بوده است.

جیمز استیل، تحلیلگر بانک اچ اس بی سی در این باره گفت: «هر چه افزایش نرخ بهره بیشتر به تاخیر بیافتد برای قیمت طلا بهتر است.»

طلا به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا این افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می برد.

رابرت کاپلان، رئیس فدرال رزرو شعبه دالاس روز چهارشنبه گفت، فدرال رزرو احتمالا صبر خواهد کرد و درباره افزایش زودهنگام نرخ بهره احتیاط خواهد نمود اما به هر حال به شکلی ادامه دار آن را افزایش خواهد داد.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز چهارشنبه با 0.51 درصد افزایش به 819.60 تن رسید که اولین افزایش حجم این دارایی ها در حدود 2 هفته اخیر بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید