توصیه‌های مراجع تقلید به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام | اتاق خبر
کد خبر: 331325
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 00:48
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تعدادی از مراجع تقلید شیعیان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، وی در این دیدارها که به صورت جداگانه انجام شد، به گفت‌وگو پیرامون مسائل روز و گزارش عملکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت.

دیدار با آیت‌الله سبحانی

آیت‌الله سبحانی در دیدار با محسن رضایی ضمن بیان خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس بیان دو موضوع بیکاری و حوادث رانندگی را جزء دغدغه‌های اصلی خود دانست.

وی خطاب به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دو چیز در ذهن من است. مسئله اول این است که تلفات جاده‌ای در 15 روز نوروز را کنترل کنیم. چرا دولت و رسانه‌ها باید مردم را به سفر تشویق کنند. بدون تدارک لازم راهی جاده‌ها شوند؟ وقتی راه و وسایل نقلیه مناسب نیست. برخی از راننده‌ها هم متعهد نیستند و تخلفات رانندگی زیاد است. درحالی‌که می‌توان در شهر بمانند و به صله رحم، خانه‌تکانی و به امورات سازنده برسند. این مسائل را در مجمع مطرح کنید که دولت و رسانه‌ها مردم را تشویق به سفر نکند.

وی ادامه داد: 380 کشته، یک هزار خانواده مسلمان را داغدار می‌کند و باید به آن رسیدگی شود. مطلب دوم این است که ایجاد اشتغال برای 70 میلیون نفر امکان‌پذیر نیست. سیاست دولت باید خانه سالاری زنان باشد مگر در موارد لازم مانند پزشکی و آموزش و فعالیت‌هایی که خاص زنان است. البته بانوان باید باسواد باشند اما اولویت اشتغال را به برادران بدهند تا از تبعات اقتصادی و فرهنگی بیکاری کاسته شود.

رضایی نیز در این دیدار با تبریک فرارسیدن سال نو افزود: مطمئن باشید که این مسائل و نظرات را در دبیرخانه مجمع و در صحن مجمع بررسی می‌کنیم.

دیدار با آیت‌الله وحیدخراسانی

آیت‌الله‌ وحیدخراسانی در دیدار با محسن رضایی ضمن آرزوی توفیق برای دکتر رضایی و مسئولان جمهوری اسلامی ایران، توصیه کرد در همه حال مسئولان دین خدا و مردم را لحاظ کنند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه به خدا و حجت خدا در زندگی مؤمنان، ضمن یادآوری دوستی خویش با دکتر رضایی خواست که اضافه شدن سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) به تعطیلات رسمی کشور را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: تمام امور از دو منشأ است یکی من الله و دیگری به ولایت ولی‌الله؛ بنابراین این کار موجب توجه بیشتر مؤمنین به حضرت صاحب‌الامر (عج) می‌شود و رضایت ایشان را در پی دارد.

در این دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تبریک سال نو، گزارشی در خصوص فعالیت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کرد.

رضایی ضمن تشکر از دعای خیر آیت‌الله‌ وحید خراسانی، یک جلد کلام‌الله مجید و نمونه‌هایی از کتب و فصلنامه‌های منتشر شده در دبیرخانه مجمع را به این مرجع تقلید تقدیم کرد.

دیدار با آیت‌الله موسوی‌اردبیلی

همچنین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز پنجشنبه با آیت‌الله موسوی اردبیلی دیدار کرد. آیت‌الله موسوی‌اردبیلی در این دیدار با قدردانی از حضور دکتر محسن رضایی، فعالیت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام را مهم و راهگشا دانست.

در ادامه رضایی گزارشی از فعالیت‌های مجمع در بررسی و تدوین سیاست‌های کلی نظام را ارائه کرد. بر اساس این گزارش محسن رضایی همچنین صبح پنجشنبه با تعدادی از مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.
94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید