شفافیت در تولید راهگشای تحقق شعار سال | اتاق خبر
کد خبر: 331473
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 10:15
عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد:
مقدم فرد در رابطه با رونق تولید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: زمانی که مدیران تصمیمات کلان اتخاذ و استراتژی درستی تعریف کنند، تولیدکنندگان نیز با شفافیت بیشتری عمل خواهند کرد.

اتاق خبر- عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان در رابطه با چگونگی تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: در این راستا لازم است بین دولت و نظام توافق جامعی صورت گیرد تا راهکارهای تحقق این امر ارائه شود.  

محمدتقی مقدم فرد در گفت و گو با اتاق خبر افزود: برای پیاده سازی درست شعار امسال باید از الگوهای کشورهای توسعه یافته بهره گرفت تا شفاف سازی صورت گیرد.

وی ادامه داد: ضرورت دارد در شیوه مدیریت  کلان کشور بازنگری اصولی انجام شود و در این راستا اعتماد سازی در جامعه ترویج داده شود تا بتوانیم از شعار یک گام جلوتر رویم و به اهداف عملی خود جامعه عمل بپوشانیم.

مقدم فرد در رابطه با رونق تولید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: مادامی که مدیران تصمیمات کلان اتخاذ و استراتژی درستی تعریف کنند، تولیدکنندگان نیز با شفافیت بیشتری عمل خواهند کرد.

وی تصریح کرد: با شفافیت در تولید، امر اشتغالزایی در کشور تسهیل می شود اما به دلیل اینکه در کشور همواره لحظه ای تصمیم گرفته می شود نمی توان امور را در شرایط بحرانی به درستی مدیریت کرد.

مقدم فرد درخصوص رونق صادرات غیرنفتی برای دستیابی به اهداف شعار اقتصاد مقاومتی اذعان داشت: با توجه به وام های پرداختی، فرسودگی ماشین آلات، بالا بودن هزینه های انرژی و ... حضور چشم گیری در منطقه نیز نداریم و در چنین شرایطی میزان بهره وری پایین است و صادرکنندگان داخلی توانایی رقابت در بازارهای جهانی را ندارند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد به واحدهای تولیدی کشور وام هایی با کمترین میزان سود اعطا شود تا آن ها بروز رسانی شوند و بتوانند محصولات خود را در بازارهای هدف بزرگتری عرضه کنند.

به گفته مقدم فرد؛ با افزایش حقوق کارگران می توان به بهره وری بیشتری دست پیدا کرد و در نهایت بخش تولید را در کشور رونق بخشید.

وی در رابطه با سفر اخیر هیات روسی به اتاق زنجان نیز گفت: با توجه به ظرفیت های صادراتی و تولیدی استان می توان در حوزه هایی چون معدن، متالوژی و ماشین سازی همکاری هایی را شکل داد.

عضو هیأت رئیسه اتاق زنجان گفت: مهمترین مسئله برای رونق همکاری با سایر کشورها نیاز به تامین نقدینگی به منظور رونق بخشیدن صادرات است تا بتوان مشارکت های خوبی را شکل داد.

94106 ت 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید