Performancing Metrics

ایران اسلامی برای ارتقاء توان نظامی خود نیاز به مجوز بیگانه ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 331528
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 13:24
جانشين فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ايران گفت: نيروهای مسلح ايران اسلامی برای ارتقا سطح آمادگی و توان رزمی دفاعی خود نياز به مجوز بیگانگان ندارند.

اتاق خبر:امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی شامگاه جمعه در هفدهمین یادواره شهید صیاد شیرازی در محل مسجد چهارده معصوم منطقه اسلام آباد شهر زنجان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا افزود: تهدیدات بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه جانبه است و این تهدیدات در همه حوزه ها وجود دارند.

 وی با بیان اینکه دشمنان از هر فرصتی برای نفوذ و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند، ادامه داد: آمریکا از هر فرصتی برای نفوذ و ضربه زدن برای نظام اسلامی استفاده می کنند و این امر همواره در زمینه های مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد.

جانشين فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ايران با تاکید بر اینکه آب ایران و آمریکا هرگز به یک جوی نخواهد رفت، گفت: چون ماهیت انقلابی اسلامی ایران آرمانخواهی، ضد استکباری و ضد سلطه و به دنبال ایجاد تمدن اسلامی است و  ماهیت دنیای استکبار نقطه مقابل این امر است.

وی ادامه داد: دشمنی ها و تهدیدات بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همه جانبه است و در یک مقطع خاص و یک مولفه قدرت نیست و این تهدیدات خطی و کنار هم نیستند.

موسوی با بیان اینکه دشمن با تهدیدات پیچیده وارد عرصه مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، افزود: هدف تهدیدات دشمن اصل و ریشه و تمامیت نظام مقدس جموری اسلامی ایران است.

وی ضمن تاکید بر اینکه وقتی تهدید همه جانبه است دفاع نیز باید همه جانبه باشد، افزود: همه باید خود را در سنگر دفاع و مبارزه با تهدیدات دشمنان ببینند و همه مسئولان در هر سنگری که هستند باید به این اصل مهم و اساسی توجه جدی داشته باشند ودر این زمینه تلاش کنند.

جانشين فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ايران با بیان اینکه همه آحاد جامعه باید در کنار هم متحد و همدل در مقابله با تهدیدات دشمن باشند، افزود: همه عرصه ها باید به عنوان خاکریز برای مردم و مسئولان به عنوان سنگر مقابله با تهدیدات دشمنان باشد و در این زمینه باید انسجام داشته باشند.

موسوی در ادامه منطق و زبان دشمن را منطق و زبان زور عنوان کرد و با تاکید بر اینکه دشمن به جز زبان زور چیزی دیگری را نمی فهمد، افزود: خصلت دشمنان ایران این است که به جز زبان زور، زبان دیگری رو نمی فهمند.

وی افزود: در دفاع و بازدارندگی فقط کنار هم بودن کافی نیست و باید در هم تنیده و یکپارچه عمل کنیم.

جانشين فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ايران با اشاره به جایگاه ویژه قدرت دفاعی کشور به عنوان مشت آهنین ملت دربرابر استکبار، افزود: آروزی همه ما پذیرش منطق از سوی دنیا است و همواره ما دنیا را دعوت به منطق کرده ایم ولی دزد اگر دیوار خانه ای را قابل عبور بداند از آنجا عبور می کند.

موسوی افزود: امروز دنیای سلطه به سرمداری آمریکای جنایتکار پیشرفته ترین و مدرنترین دزد تاریخ است و اگر برج و باوری دفاعی را ضعیف بیند یک روز صبر نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: واقعیت دنیای امروز این است که در پناه چرخش شنی تانک ها و غرش توپ ها فن آوری اجازه رشد پیدا می کند و حرکت ناوها و غرش جنگندها و موشک ها است که فرصت و پیشرفت دیپلماسی را به وجود می آورد.

جانشين فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ايران گفت: فریاد «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم، آماده»، ایستادگی، مقاومت و آمادگی بسیج و ملت بزرگ ایران اجازه می‌دهد تا چرخ های اقتصاد به نفع ملت بچرخد.

موسوی با اعلام اینکه نیروهای مسلح به عنوان دژهای مستحکم هستند، تاکید کرد: برای افزایش توان دفاعی نیاز به مجوز هیچ‌کس نداریم و تنها گوش و چشم‌مان به فرماندهی کل قوا است و پیشمگری برای ملت ایران را بزرگترین مدل افتخار خود می دانیم.

وی با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی قبل از اینکه هر شخصیت دیگری داشته باشند، یک الگوی اخلاقی بود، ادامه داد: حضور پروشور مردم در یادواره شهید صیاد شیرازی نشان می‌دهد که تکرار صحبت در مورد این شهید بزرگوار ملال‌آور نبوده و هنور تمامی ابعاد شخصیتی ایشان بازگو نشده است.

جانشين فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ايران با بیان اینکه سخن گفتن در مورد شهید صیاد شیرازی سخن پیرامون یک شاگرد ممتاز اسلام، قرآن و ولایت است، گفت: درود بر پیامبر بزرگوار اسلام و ائمه اطهار(ع) که چنین شاگردی در مکتب آنها پرورش یافت و سخن از او تایید و تاکید دین‌داری، خلوص، تلاش، مقلد بودن واقعی، ذوب در ولایت و منتظر واقعی امام زمان(عج) است.

موسوی تصریح کرد:  شهید صیاد شیرازی عشق به خداوند متعال را در نمازش به نمایش می‌گذاشت، چرا که اهتمام و جدیت فوق‌العاده‌ای در برقراری نماز اول وقت و جماعت داشت.

جانشين فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ايران با بیان اینکه مبارزه با نفس دیگر ویژگی شهید صیاد شیرازی بود، افزود: این شهید بزرگوار علاوه بر پایبندی به دین، احکام و شرع، تبلیغ و ترویج دین را تکلیف خود می‌دانست.

موسوی با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی روحیه ولایت‌پذیری ویژه‌ای داشتند، اظهار داشت: این شهید سخت‌ترین تکلیف‌ها را با شادی و خوشحالی انجام می‌داد.

وی با تاکید بر این موضوع که ولایت‌پذیری رمز جاودانگی شهید صیاد شیرازی بود، گفت: سرلشگر صالحی، فرمانده کل ارتش نیز به دلیل همنشینی با شهید صیاد شیرازی بسیاری از خصوصیات این شهید را  در خود تقویت کرده است و آن چیزی که از جایگاه ولایت صادر می‌شود برایش شیرین است.

 جانشين فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی ايران تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی به ما آموخت تا در بندگی خلوص داشته باشیم و صبر و نماز را پشتوانه کارهایمان قرار دهیم و مطیع محض مقام معظم رهبری باشیم.

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید