Performancing Metrics

اقدامات آمریکا خلاف برجام است | اتاق خبر
کد خبر: 331560
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 15:22
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید براینکه نه موشک های ایران قابل مذاکره هستند و نه آمریکایی ها صلاحیت مذاکره را دارند، گفت: آمریکایی ها امروز اقداماتی خلاف برجام انجام می دهند.

اتاق خبر: سرلشگر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم سالگرد امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی که صبح امروز در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس به خصوص سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: صیاد شیرازی یک بسیجی و پاسدار بود و از شروع انقلاب همراه بسیجی ها بود. ما دوران سختی با شهید صیاد شیرازی تا زمانی که بنی صدر کنار رفت، داشتیم.

وی افزود: بنی صدر در آن مقطع نامه ای به آیت الله منتظری نوشت و حرف های بسیار بی ربطی در مورد شهید صیاد و نتایج جنگ زد، اما نتایج جنگ بعد از کنار رفتن او بسیار افتخارآفرین بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در نوشتن تاریخ نباید از زحمات پیشکسوتان انقلابی ارتش غفلت کرد، تصریح کرد: بنی صدر از نزدیکی شهید صیاد شیرازی به سپاه ناراحت بود و بابت این مسئله، صیاد را از ارتش بیرون کرد. سپس صیاد در ستاد مرکزی سپاه مستقر شد و ما امکاناتی را در اختیار او قرار دادیم.

سرلشگر رضایی با اشاره به دیداری که پس از عملیات رمضان، وی و شهید صیاد با امام(ره) داشتند، گفت: امام(ره) در آن دیدار دست من و صیاد را گرفتند و فشار دادند و فرمودند در کنار هم باشید. ما سال‌ها گرمی دست امام(ره) را در کنار یکدیگر احساس می کردیم.

وی افزود: ما نیروهای مسلح اجازه نخواهیم داد کسی و کشوری ایرانمان را تهدید کند و تا آخرین قطره خون خود پای ارزش‌هایمان ایستاده ایم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ما از دل جنگ تجاربی را به دست آوردیم. از زمان جنگ تا امروز نیروهای مسلح در حال استفاده از این تجارب هستند. اگر تجهیزات نداشتیم، امروز نیروهای مسلح این تجهیزات را فراهم کردند و اگر موشک نداشتیم، امروز در حال ساخت موشک هستیم.

سرلشگر رضایی با بیان اینکه ما هیچ گاه نمی توانیم تجارب جنگ را کنار بگذاریم، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح همواره به دولت کمک کرده اند و هیچ دولتی پس از انقلاب نبوده است که از توان نیروهای مسلح برای کم و کسری های خود استفاده نکرده باشد. همواره نیروهای مسلح در زمینه های سازندگی، اقتصادی و موضوعات بلایای طبیعی کمک‌یار دولت بوده اند. امروز قرارگاه سازندگی سپاه ۱۷ هزار میلیارد تومان طلب دارد.

وی اضافه کرد: امروز جایگاه نیروهای مسلح به لطف تدبیر مقام معظم رهبری مشخص شده و کمبود امکانات برطرف شده است. این در حالی است که کشورهای اطراف ما بودجه های نظامی بالایی دارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما دنبال ماجراجویی در منطقه نیستیم و البته محافظه کاری هم نخواهیم کرد، اظهار کرد: ما انقلابی هستیم، یعنی آغازگر نیستیم و نشان دادیم که هیچ تهدیدی را شروع نکردیم. سه کشور در منطقه یعنی اسرائیل، عراق زمان صدام حسین و عربستان در منطقه همواره متجاوز بودند ولی جمهوری اسلامی علیه هیچ کشوری جنگی را آغاز نکرده است.

سرلشگر رضایی در عین حال تاکید کرد: اگر قدرتی مانند صدام بخواهد تجاوز کند، ما تا مرزهای خودمان او را تعقیب نخواهیم کرد بلکه تا داخل کشورش او را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه ایرانی ها انسان های نجیبی هستند و کسی نباید با دم شیر بازی کند، توضیح داد: این آقایان روشنفکری که می گویند چرا بعد از فتح خرمشهر جنگ ادامه پیدا کرد، باید بدانند که اگر جنگ ادامه یافت، برای این بود که امروز شما آرامش و امنیت داشته باشید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: باید به کشورهای اسلامی که به آنها تجاوز می شود نیز کمک کنیم.

سرلشگر رضایی افزود: امروز پس از برجام، مسئله ای به وجود آمده که می گویند قدرت موشکی ایران قابل مذاکره است و جالب است که برخی از کشورهای غربی می گویند اگر در رابطه با موشک مذاکره نکنید، ایران را تحریم خواهیم کرد. این یک ماجرای جدیدی است که آنها شروع کرده اند.

وی موشک های ایرانی را عاملی برای بازدارندگی دانست و گفت: این قدرت باعث جلوگیری از بسیاری از جنگ ها خواهد شد. جورج بوش زمانی گفته بود من به پنتاگون گفتم که آماده جنگ با ایران شوید، اما همین قدرت موشکی و آمادگی نیروهای مسلح باعث جلوگیری از تهاجم آمریکایی ها به کشور شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: آمریکایی ها می گویند باید برد موشک های خود را محدود کنید، مثلا موشک های شما ۲۰۰۰ کیلومتر برد نداشته باشد و فقط ۱۵۰ کیلومتر برد آنها افزایش یابد، اما باید به آنها گفت که خوابش را ببینید.

سرلشگر رضایی با بیان اینکه آمریکا نشان داده از بی صلاحیت ترین قدرت های نظامی دنیا است، عنوان کرد: آمریکایی ها صلاحیت مذاکره در رابطه با مسائل امنیت جهان را ندارند. آنها هر کجا وارد شده اند، کارنامه خوبی از خود به جای نگذاشته اند. شما وقتی اتفاقات عراق، سوریه، افغانستان، یمن و بحرین را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که آمریکایی ها هر جا وارد مذاکره شدند ناامنی ایجاد کردند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها یک کانون امنیت سازی ندارند، اظهار کرد: با وجود این مسئله آیا ما باید بیاییم و بر روی موشک‌های خود با آمریکایی ها مذاکره کنیم؟ نه موشک های ایران قابل مذاکره هستند و نه آمریکایی ها صلاحیت مذاکره را دارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من به کشورهای اسلامی توصیه می کنم که به آمریکایی ها اعتماد نکنید؛ زیرا آنها شما را به راحتی به زیر تیغ می فرستند و به شما وفادار نخواهند بود. بنابراین پول کشورهای اسلامی را هدر ندهید.

سرلشگر رضایی با بیان اینکه اخیرا جان کری، وزیر خارجه آمریکا گفته است که باید روی موضوع موشک های ایران مذاکره کنیم، توضیح داد: آمریکایی ها امروز اقداماتی خلاف برجام انجام می دهند. من خبری را صبح امروز شنیدم که اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره آمریکا چیزی را امضا کردند تا از انجام معاملات دلاری ایران جلوگیری کنند، این مسئله که کاملا خلاف برجام است.

وی گفت: ما از زمان بنی صدر تا امروز، چهار بار آمریکایی ها تست کردیم که هیچ‌گاه به قول و قرارهای خود عمل نکردند، اما امروز باید ببینیم برجام را چطور پیش می برند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: ما نیروهای انقلاب از مذاکرات هسته ای دفاع کردیم و امروز هم دنبال این هستیم که آمریکایی ها به تعهداتشان عمل کنند، ولی هنوز توافقات ما تمام نشده است، جان کری خیلی خوشش آمده که در موضوعات دیگر نیز مذاکره کند.

سرلشگر رضایی در پایان توضیح داد: ما نیروهای مسلح به قوای سه گانه کمک می کنیم و برخی ها نگویند که چرا رزمایش های موشکی را اینطور نشان دادند. ما برای کمک به دولت و پیشبرد در امر مذاکرات نزدیک به دو سال است که رزمایش موشکی خودمان را تبلیغاتی نکرده ایم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید